Pro média

Dokumenty 31 až 40 z 86

Tisková zpráva a tiskový komentář po jednání RVKPP ke Zprávě o nelegálních drogách za rok 2022

Tiskový komentář po jednání Rady vlády pro koordinaci politiky v oblasti závislostí (RVKPP) ke Zprávě o nelegálních drogách za rok 2022 se konal v úterý 22. 11. 2022. Tisková zpráva je zveřejněna v Media centru na stránkách vlada.cz a na stránce Politika v oblasti závislostí.

celý text zprávy

Zprávu o nelegálních drogách v České republice 2022 schválila Rada vlády pro koordinaci politiky v oblasti závislostí

Praha, 22. 11. 2022 – Nelegální konopné látky v posledním roce užila desetina českých dospělých; většinou se nejedná o pravidelné a rizikové užívání. Navrhujeme změnu politiky kontroly konopí. Počet uživatelů s vyššími riziky (pervitin, opioidy) je dlouhodobě stabilní. Roste objem služeb poskytovaných těm, kdo nelegální drogy užívají rizikově.

celý text zprávy

Každé páté úmrtí v ČR mají na svědomí cigarety

Praha, 14. 11. 2022 - Tisková zpráva Národní linky pro odvykání k Mezinárodnímu nekuřáckému dni 2022.

celý text zprávy

Národní konference řešila závislostní politiku měst a obcí

Brno, 21. 9. 2022 – Po dvou letech, kdy se národní konference konala on-line v souvislosti s pandemií Covid-19, uspořádal Odbor protidrogové politiky Úřadu vlády České republiky opět prezenční Národní konferenci věnovanou oblasti závislostí. Hlavním tématem konference, na jejímž uspořádání se podílelo statutární město Brno, byla závislostní politika měst a obcí.

celý text zprávy

Praha hostí národní protidrogové koordinátory EU. Téma je konopí.

Praha, 7. 9. 2022 – Vobořil: Demokratické státy se postupně vydávají cestou dekriminalizace uživatelů konopí. Stojí za tím přesvědčení, ale také vědecké důkazy.

celý text zprávy

Riziko závislosti na digitálních technologiích se týká až čtvrtiny dospívajících

Praha, 12. 7. 2022 – Historicky poprvé dnes schválila Rada vlády pro koordinaci politiky v oblasti závislostí Zprávu o digitálních závislostech v České republice 2022. Vyplývá z ní, že až čtvrtina dospívajících je v riziku závislosti na digitálních technologiích.

celý text zprávy

Až třetina dospělých v Česku může mít vážný problém se závislostmi

Praha, 6. 4. 2022 – „Některé závislosti přeceňujeme, zatímco jiné, často ty vlastní, bagatelizujeme“, říká Jindřich Vobořil. Vláda dnes poprvé obdržela Souhrnnou zprávu o závislostech v České republice. Zpráva přináší ve stručné a jasné podobě doporučení zaměřená na snížení škodlivých dopadů užívání návykových látek jak na jednotlivce – občany – tak na společnost jako celek.

celý text zprávy

Alkohol – dobrý sluha nebo zlý pán? První vládní zpráva o alkoholu v České republice

Praha, 29. 3. 2022 – „Alkohol může být občas dobrý sluha, ale často je také zlý pán,“ uvádí Jindřich Vobořil, národní koordinátor pro protidrogovou politiku. Národní monitorovací středisko pro drogy a závislosti v roce 2021 poprvé připravilo obsáhlou Zprávu o alkoholu v České republice, která je podkladem pro formulaci vládních veřejnězdravotních opatření založených na faktech.

celý text zprávy

Svět bez tabákového kouře je zbožné přání - národní protidrogový koordinátor podporuje princip minimalizace škod i ve strategiích na omezení kouření

Praha, 8. 3. 2022 - První vládní zpráva o tabákových, nikotinových a souvisejících výrobcích v České republice byla dnes zveřejněna.

celý text zprávy

Hazardní hraní loni výrazně ovlivnila pandemie. Češi prohráli 32,7 mld. Kč, méně než v předchozím roce

Praha, 24. 6. 2021 – Oblast hazardního hraní byla v roce 2020 výrazně ovlivněna pandemií COVID-19 a souvisejícími opatřeními. Pandemie měla dopad na trh s hazardními hrami, jejich dostupnost, životní styl hráčů a také na nabídku a dostupnost prevence, poradenství a léčby. Uvádí to Výroční zpráva o hazardním hraní v České republice, kterou schválila Rada vlády pro koordinaci protidrogové politiky.

celý text zprávy

Dokumenty 31 až 40 z 86