Úřad vlády nově přechází na doménu vlada.gov.cz. Více informací

Aktuality

Dokumenty 1 až 10 z 204

13. 4. 2022

Vláda připravila strategické priority začleňování uprchlíků z Ukrajiny, do Sněmovny pošle návrh na snížení spotřebních daní z pohonných hmot

Poskytnutí efektivní humanitární pomoci lidem z Ukrajiny, minimalizace negativních dopadů na občany ČR při zachování sociálního smíru, posílení sociální, hodnotové a ekonomické síly ČR a minimalizace nákladů a maximalizace přínosů do ekonomiky jsou hlavními cíli dlouhodobé strategie, která má pomoci zvládnout uprchlickou vlnu z Ukrajiny a ve střednědobém a dlouhodobém horizontu začlenit ukrajinské občany do české společnosti. Strategické priority projednala vláda Petra Fialy na jednání ve středu 13. dubna 2022.

celý text zprávy

9. 3. 2022

Vláda připravila soubor opatření na pomoc s uprchlickou vlnou i se začleňováním uprchlíků, zlevnit chce i pohonné hmoty a zrušit silniční daň

Zvládnout rostoucí vlnu uprchlíků, kteří prchají z Ukrajiny před ruskou agresí, a zajistit jim důstojné životní podmínky během prvních měsíců života v České republice má napomoci soubor legislativních návrhů, které na jednání ve středu 9. března 2022 schválila vláda Petra Fialy. Navrhla definitivní zrušení elektronické evidence tržeb a schválila i další část materiální pomoci pro bojující Ukrajinu. Připraví také kroky, které mají pomoci zvládnout cenový skok u pohonných hmot.

celý text zprávy

23. 2. 2022

Vláda schválila preventivní opatření k řízení obrany státu i novou koncepci boje s kriminalitou v kyberprostoru

Česká republika je systémově připravena reagovat prostřednictvím Národního systému reakce na krize pro potřeby řízení obrany státu na opatření systému reakce na krize Severoatlantické aliance, která byla vyhlášena v reakci na stupňující se agresi ze strany Ruska vůči Ukrajině. Opatření, která je nutná připravit, schválila vláda Petra Fialy na jednání vlády ve středu 23. února 2022.

celý text zprávy

16. 2. 2022

Vláda schválila pomoc podnikatelům zasaženým pandemií, rozhodla také o mimořádném navýšení důchodů

Vláda premiéra Petra Fialy na svém jednání ve středu 16. února 2022 schválila další pomoc podnikatelům zasaženým pandemií covid-19. Podpora se týká cestovního ruchu, pořádání akcí a zájezdové dopravy a provozovatelů a organizátorů adventních trhů. Kabinet rozhodl také o mimořádném zvýšení důchodů v průměru o 1 017 korun od letošního června.

celý text zprávy

9. 2. 2022

Vláda schválila návrh státního rozpočtu na letošní rok a odsouhlasila rozvolnění protiepidemických opatření

Česká republika bude v roce 2022 hospodařit s plánovaným schodkem ve výši 280 miliard korun, což je o bezmála 100 miliard méně, než kolik naplánovala předchozí vláda. Příslušný návrh zákona o státním rozpočtu na rok 2022 schválila vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. února 2022 a nyní jej posoudí Poslanecká sněmovna.

celý text zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 204