Úřad vlády nově přechází na doménu vlada.gov.cz. Více informací

Aktuálně

Dokumenty 1 až 10 z 8722

23. 2. 2024

Ministryně Langšádlová uspořádala kulatý stůl Rovné příležitosti jako cesta k excelenci

Ve čtvrtek 22. února se uskutečnil v Hrzánském paláci v Praze kulatý stůl pracovní skupiny Rady pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) Lidé ve vědě, který uspořádala ministryně pro vědu, výzkum a inovace a předsedkyně RVVI Helena Langšádlová. Cílem odborného setkání bylo vytvořit prostor pro diskusi o aktuálních výzvách a krocích na národní i institucionální úrovni ve sféře rovných příležitostí.

celý text zprávy

23. 2. 2024

Novým členem Rady vlády se stal ekonom Josef Švejda z Onsemi

V pátek 23. února 2024 se ve Strakově akademii uskutečnilo pravidelné zasedání Rady pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI). Členové RVVI projednali např. návrhy na jmenování nových členů/členek Komise pro hodnocení výzkumných organizací a ukončených programů (KHV), přípravu společného zasedání s Mezinárodním poradním orgánem RVVI nebo činnost Rady pro mezinárodní spolupráci ČR ve výzkumu, vývoji a inovacích (INTER), která byla ustavena v loňském roce v gesci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

celý text zprávy

22. 2. 2024

Premiér Fiala: Musíme více omezit byrokracii a regulaci, která trápí české zemědělce

Předseda vlády Petr Fiala navštívil ve čtvrtek 22. února 2024 rodinou farmu Hole nedaleko Velkých Přílep ve Středočeském kraji. S majiteli farmy diskutoval o vysoké byrokratické zátěži, plánech na digitalizaci odvětví, množství kontrol ze strany státu a dalších problémech, které farmáře nejvíce trápí.

celý text zprávy

21. 2. 2024

Bezpečnostní rada státu se zabývala projektem BIVOJ na posílení kybernetické a informační bezpečnosti

Ve středu 21. února 2024 se ve Strakově akademii sešla k dalšímu pravidelnému zasedání Bezpečnostní rada státu.

celý text zprávy

21. 2. 2024

Německo nabídlo české armádě dalších 15 tanků Leopard 2A4, přijetí daru projednala vláda

Armáda České republiky může získat od Spolkové republiky Německo darem dalších patnáct tanků Leopard 2A4. Přijetí daru projednala vláda Petra Fialy na schůzi ve středu 21. února 2024. Zabývala se také návrhem věcného záměru zákona o řízení a kontrole veřejných financí, odsouhlasila novou Národní strategii veřejného zadávání ČR pro období let 2024 až 2028 a zabývala se i návrhy na další pomoc českým zemědělcům.

celý text zprávy

21. 2. 2024

Premiér Fiala jednal v Kramářově vile s prezidentem Angoly Lourençem

Ve středu 21. února 2024 přivítal předseda vlády ČR Petr Fiala v Kramářově vile prezidenta Angoly Joãa Manuela Gonçalvese Lourençe. Klíčovými tématy jednání byly ekonomická a hospodářská spolupráce, podpora českého exportu a investic i obranně - průmyslová spolupráce.

celý text zprávy

20. 2. 2024

Daňové odpočty na výzkum a vývoj budou předvídatelnější. Věcnou stránku budou hodnotit experti TAČR

Daňové odpočty na výzkum a vývoj (VaV) jsou klíčovým nástrojem podpory výzkumných a vývojových aktivit v podnikovém sektoru, a to včetně spolupráce s univerzitami a dalšími výzkumnými organizacemi. V poslední době jsou však daňové odpočty považovány ze strany firem za nejisté a formálně a administrativně nepřívětivé. Průběžným výsledkem jednání pracovní skupiny svolané ministryní pro vědu, výzkum a inovace je spuštění pilotního projektu v oblasti posuzování výzkumné a vývojové činnosti, jejíž přidaná hodnota je důležitým prostředkem k hospodářskému růstu a zvyšování produktivity české ekonomiky.

celý text zprávy

15. 2. 2024

Petr Fiala: Končí dvouletý stres ze zdražování, kterému byli vystaveni lidé a firmy

Růst spotřebitelských cen v lednu výrazně zpomalil na 2,3 procenta z prosincových 6,9 procenta. Údaje oznámil ve čtvrtek 15. února 2024 Český statistický úřad. Předseda vlády Petr Fiala na tiskovém brífinku uvedl, že k poklesu inflace přispěl nejen tlak vlády na výrobce a obchodníky, ale také konsolidace veřejných financí. Podle něj tak končí nejistota z budoucnosti a také dvouletý stres ze zdražování.

celý text zprávy

14. 2. 2024

Vládní výbor pro strategické investice řešil potřeby financování klíčové infrastruktury ČR

Financování je vzhledem k rozsahu plánovaných investic a jejich koncentrace do konce tohoto a začátku příštího desetiletí jeden z nejdůležitějších úkolů současné vlády. Je potřeba se financováním strategických investic zabývat již nyní i přes to, že se mohou realizovat až za budoucích vlád.

celý text zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 8722