Úřad vlády nově přechází na doménu vlada.gov.cz. Více informací

Aktuálně

Dokumenty 1 až 10 z 8666

27. 11. 2023

3., 10. a 17. prosince 2023: Úřad vlády připravil cyklus adventních nedělí v zahradě Strakovy akademie

Úřad vlády ČR uspořádá cyklus adventních nedělí v zahradě Strakovy akademie. První z nich se uskutečnila v neděli 3. prosince.

celý text zprávy

7. 12. 2023

Bezpečnostní rada státu projednala Koncepci výstavby Armády České republiky 2035

Ve čtvrtek 7. prosince 2023 se ve Strakově akademii uskutečnilo další zasedání Bezpečnostní rady státu. Její členové se zabývali především aktuální bezpečnostní situací v České republice, projednali také několik koncepčních materiálů.

celý text zprávy

6. 12. 2023

Vláda na výjezdním zasedání v Bučovicích jednala se samosprávami Jihomoravského a Zlínského kraje o regionálních tématech

Slaďovat všechny politiky státu s potřebami regionů a samospráv a nastavit intenzivnější a efektivnější spolupráci mezi vládou a samosprávami bude úkolem nového poradního orgánu vlády – vládního Výboru pro regionální politiku. O jeho zřízení rozhodla vláda Petra Fialy na výjezdním zasedání v jihomoravských Bučovicích ve středu 6. prosince 2023. Zabývala se také problematikou dopravy a ochrany vody a životního prostředí v Jihomoravském a Zlínském kraji a jednala i s hejtmany obou regionů a představiteli místních obecních samospráv.

celý text zprávy

6. 12. 2023

Premiér Fiala slavnostně zahájil modernizaci nádraží Brno – Královo Pole

Zlepšení stavu dopravní infrastruktury je jednou z hlavních priorit vlády. Proto premiér Petr Fiala ve středu 6. prosince 2023 navštívil před čtvrtým výjezdním zasedáním vlády v tomto roce Jihomoravský kraj, kde se společně s ministrem dopravy Martinem Kupkou zúčastnil zahájení modernizace železniční stanice Brno – Královo Pole a poté debatoval se studenty Gymnázia a Střední odborné školy zdravotnické a ekonomické ve Vyškově.

celý text zprávy

4. 12. 2023

Tripartita se zabývala změnami v profesním vzdělávání, rozvojem vzdělávací soustavy či nastavením valorizací minimální mzdy

V pondělí 4. prosince 2023 se ve Strakově akademii uskutečnilo šesté letošní zasedání Rady hospodářské a sociální dohody. Členové tripartity projednali například společný záměr podpory dalšího profesního vzdělávání jako integrální součásti celoživotního učení, nastavení valorizačního mechanismu minimální mzdy či dlouhodobý záměr vzdělávání a rozvoje vzdělávací soustavy ČR.

celý text zprávy

4. 12. 2023

Premiér Fiala jednal s rakouským kancléřem Nehammerem o řešení nelegální migrace, dopravě a spolupráci v energetice

Premiér Petr Fiala se v pondělí 4. prosince setkal ve Vídni s rakouským spolkovým kancléřem Karlem Nehammerem, se kterým jednal o aktuální migrační situaci v Evropě, rozšiřování EU, válce na Ukrajině a spolupráci v oblasti dopravy a energetiky. Českého předsedu vlády přijal také rakouský prezident Alexander Van der Bellen a diskutoval s představiteli rakouské hospodářské sféry.

celý text zprávy

2. 12. 2023

Premiér Fiala zdůraznil na mezinárodní konferenci COP28 potřebu rozvoje jaderné energetiky

Předseda vlády ČR Petr Fiala se zúčastnil ve dnech 1. a 2. prosince 2023 mezinárodní konference World Leader´s Summit UNFCCC COP28 v Dubaji. V rámci COP28 vystoupil s projevy na konferenci Triple Nuclear Energy, která potvrdila další rozvoj jaderné energetiky, a na setkání hlav a předsedů vlád více než 200 států. Konferenci zaštiťuje OSN.

celý text zprávy

1. 12. 2023

Karel Schwarzenberg bude mít pohřeb se státními poctami, schválila vláda

Bývalý ministr zahraničních věcí české vlády a jedna z nejvýraznějších postav polistopadové české politiky Karel Schwarzenberg bude mít pohřeb se státními poctami. Rozhodla o tom vláda Petra Fialy hlasováním per rollam v pátek 1. prosince 2023.

celý text zprávy

29. 11. 2023

Vláda podpořila čtyři investiční projekty s vysokou přidanou hodnotou, schválila také navýšení poplatků za těžbu nerostů

České exportéry, ale i malé a střední podniky a především projekty klíčové pro ekonomický rozvoj Česka bude moci podporovat kapitálově posílená Národní rozvojová banka s novými kompetencemi. Vláda Petra Fialy na jednání ve středu 29. listopadu 2023 schválila její posílení o Českou exportní banku, která se nově stane její stoprocentní dceřinou společností. Kabinet projednal také osm žádostí firem o poskytnutí investiční pobídky a čtyřem žádostem u technologicky vyspělých projektů vyhověl a rozhodl také o navýšení poplatků státu za těžbu některých nerostů.

celý text zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 8666