Na pravou míru

Dokumenty 1 až 10 z 58

12. 1. 2023

Někteří prezidentští kandidáti v předvolebním boji nepravdivě informují o skutečných či připravovaných krocích vlády

V České republice vrcholí předvolební boj kandidátů na post prezidenta republiky a někteří z kandidátů se v něm neštítí využívat i dezinformace, které se týkají uskutečněných či plánovaných kroků vlády Petra Fialy. Vláda důrazně odmítá jejich tvrzení, že má v plánu po volbách například redukovat sociální dávky, snižovat důchody či omezovat svobodu slova.

celý text zprávy

15. 11. 2021

ÚZSVM společně s Úřadem vlády připravuje rekonstrukci bývalého Domu kultury těla naproti Strakově akademii

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v současné době finančně a organizačně zajištuje přípravu rekonstrukce objektu bývalého Domu kultury těla na nábřeží Edvarda Beneše pro potřeby Úřadu vlády ČR. Záměr opravit tuto památkově chráněnou budovu v historickém jádru Malé Strany schválila vláda 11. října 2021, podle vypracované studie proveditelnosti by měla rekonstrukce skončit v roce 2028.

celý text zprávy

9. 4. 2018

Změny ve státním rozpočtu ve prospěch jízdného zdarma se peněz na platy učitelů ani na vědu a výzkum nedotknou

Premiér Andrej Babiš a ministerstva financí a školství, mládeže a tělovýchovy se důrazně ohradili proti nepravdivým informacím na sociálních sítích, které spojují rozhodnutí vlády zavést pro žáky, studenty a seniory novou 75% slevu na jízdné ve vlacích a autobusech s údajným omezením výdajů na platy učitelů a škrtům v rozpočtu pro vědu a výzkum.

celý text zprávy

6. 6. 2017

Úřad vlády ČR šetří, tři roky po sobě snížil náklady na hospodaření

Úřad vlády ČR se důrazně ohrazuje proti lživému tvrzení předsedy hnutí ANO Andreje Babiše. Ten v rozhovoru pro deník Právo zkritizoval Úřad vlády ČR kvůli údajné nehospodárnosti. Úřad vlády přitom, jak vyplývá i z pravidelně zveřejňovaných výročních Zpráv o činnosti Úřadu vlády, zavedl za současné vlády účinná úsporná opatření. Pro vedení Úřadu vlády ČR je šetrná správa a snižování provozních nákladů jednou z hlavních priorit.

celý text zprávy

29. 8. 2016

Komentář na článek echo24.cz „Tři smrtelné hříchy Sobotkovy vlády“

Kritikové často vyčítají současné vládě neochotu spořit a rozdělovat „národní bohatství“ ve prospěch potřebných. Současná vláda se nepochybně snaží napravovat situaci z let pravicových vlád (2006–2013), kdy se dramaticky zhoršilo postavení určitých sociálních skupin – důchodců, zdravotně postižených, sociálně slabých. Vláda však v žádném případě nečiní žádný krok bez toho, aby nebylo zajištěno jeho financování. Pokud autor tvrdí, že se „definitivně změnil trend státních financí nastolený za pravice“, musím mu dát za pravdu: tato vláda skutečně významně snižuje schodky státních financí i celkový dluh ČR. Podívejme se ale na to, v čem jsou liché argumenty kritiků v oblasti důchodové reformy, zdravotního pojištění či zvyšování mandatorních výdajů.

celý text zprávy

21. 7. 2016

Informace o výpadku tlumočení na tiskové konferenci po summitu V4 je nepravdivá, premiér Sobotka dotazu rozuměl a zodpověděl ho

Informace o výpadku tlumočení na dnešní tiskové konferenci po summitu V4 a o tom, že by tato situace zaskočila předsedu vlády ČR Bohuslava Sobotku, není pravdivá.

celý text zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 58