Úřad vlády nově přechází na doménu vlada.gov.cz. Více informací

Tiskové zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 2052

22. 2. 2024

Premiér Fiala: Musíme více omezit byrokracii a regulaci, která trápí české zemědělce

Předseda vlády Petr Fiala navštívil ve čtvrtek 22. února 2024 rodinou farmu Hole nedaleko Velkých Přílep ve Středočeském kraji. S majiteli farmy diskutoval o vysoké byrokratické zátěži, plánech na digitalizaci odvětví, množství kontrol ze strany státu a dalších problémech, které farmáře nejvíce trápí.

celý text zprávy

21. 2. 2024

Německo nabídlo české armádě dalších 15 tanků Leopard 2A4, přijetí daru projednala vláda

Armáda České republiky může získat od Spolkové republiky Německo darem dalších patnáct tanků Leopard 2A4. Přijetí daru projednala vláda Petra Fialy na schůzi ve středu 21. února 2024. Zabývala se také návrhem věcného záměru zákona o řízení a kontrole veřejných financí, odsouhlasila novou Národní strategii veřejného zadávání ČR pro období let 2024 až 2028 a zabývala se i návrhy na další pomoc českým zemědělcům.

celý text zprávy

14. 2. 2024

Premiér Petr Fiala přijal předsedkyni Evropského parlamentu Robertu Metsolaovou

Předseda vlády ČR Petr Fiala přijal ve středu 14. února 2024 ve Strakově akademii předsedkyni Evropského parlamentu Robertu Metsolaovou. Tématy jednání byly strategické priority na dalších pět let, budoucnost Evropské unie, ale také aktuální situace v zemědělském sektoru či podpora českých občanů v evropských institucích.

celý text zprávy

14. 2. 2024

Vláda se zabývala vyhodnocením plnění maastrichtských konvergenčních kritérií a rozhodla o zařazení HHC na seznam návykových látek

Vláda Petra Fialy na jednání 14. února 2024 schválila novelu zákona, která má zavést tzv. Registr zastupování, zabývala se vyhodnocením plnění maastrichtských konvergenčních kritérií a stupně ekonomické sladěnosti České republiky s eurozónou, rozhodla o zařazení HHC, HHC-O a THCP na seznam návykových látek a schválila nařízení vlády stanovující výši sazeb mýtného od 1. března 2024.

celý text zprávy

8. 2. 2024

Záchrana výjimečné historické památky, části bývalého Klárova ústavu slepců, začíná!

Úřad vlády a Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) učinily důležitý krok v záchraně nové budovy bývalého Klárova ústavu slepců čp. 627, významné kulturní památky nacházející se v historickém centru Prahy na nábřeží Edvarda Beneše naproti Strakově akademii. Je vypsána zakázka na generálního projektanta rekonstrukce objektu.

celý text zprávy

7. 2. 2024

Vláda navrhla změnit pravidla sběru podpisů pro prezidentské kandidáty a zabývala se přípravami na dostavbu Dukovan

Poslanci a senátoři už nebudou moci před volbami prezidenta republiky podpořit kandidaturu více než jednoho prezidentského kandidáta. Návrh na změnu zákona o volbě prezidenta republiky projednala vláda Petra Fialy na schůzi ve středu 7. února 2024. Zabývala se také nezbytnými přípravami dopravní infrastruktury potřebnými k zahájení a následnému průběhu výstavby nových jaderných bloků v Dukovanech.

celý text zprávy

1. 2. 2024

Petr Fiala po jednání mimořádné Evropské rady: Dohoda na úpravě rozpočtu EU obsahuje všechny důležité priority pro ČR

Lídři Evropské unie schválili navýšení prostředků na boj proti nelegální migraci, nové investice do obrany a 50 miliard eur pro Ukrajinu na další čtyři roky. Prezidenti a premiéři zemí EU se shodli jednomyslně. K debatě o víceletém finančním rámci 2021–2027 se vrátili po tom, co jednání přerušili na prosincovém zasedání. Lídři se dohodli na omezené a zacílené revizi rozpočtu. Ten se celkově navýší o 21 miliard eur.

celý text zprávy

31. 1. 2024

Bezpečnostní rada státu se zabývala návrhem opatření reagujících na tragickou střelbu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy

Bezpečnostní rada státu se ve středu 31. ledna 2024 na mimořádném zasedání za účasti prezidenta republiky Petra Pavla zabývala podrobnou analýzou útoku střelce na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, k němuž došlo 21. prosince 2023. Projednala i návrh opatření, která mají omezit riziko opakování této tragické události do budoucna.

celý text zprávy

31. 1. 2024

Vláda se zabývala dostavbou jaderné elektrárny Dukovany a navýšila objem peněz na platy nepedagogických pracovníků

Vláda Petra Fialy na jednání ve středu 31. ledna 2024 za účasti prezidenta republiky Petra Pavla schválila dodatek k první prováděcí smlouvě týkající se tendru na výstavbu nového bloku v Dukovanech. Rozhodla také přidat do rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy na letošek další čtyři miliardy korun, které budou určeny na financování platů nepedagogických pracovníků ve školství.

celý text zprávy

31. 1. 2024

Další fáze jaderného tendru. Vláda požádá zájemce o předložení závazných nabídek na výstavbu více bloků

Tendr na výstavbu nového jaderného bloku v lokalitě Dukovany se dostává do další fáze. Vláda rozhodla, že vyzve účastníky výběrového řízení k předložení závazných nabídek na výstavbu více jaderných bloků. Díky tomu bude moci stát zajistit v budoucnosti občanům a firmám bezpečnost a stabilitu dodávek elektřiny za dostupné ceny. V důsledku tohoto rozhodnutí také dojde k posunu termínu pro dokončení tendru až o tři měsíce. Vláda na svém jednání rozhodla i o tom, že v další fázi tendru budou osloveni jen dva účastníci. Firma Westinghouse nesplnila nutné podmínky.

celý text zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 2052