Úřad vlády nově přechází na doménu vlada.gov.cz. Více informací

Aktuálně

15. 11. 2016 16:23

Premiér Sobotka: Důležitými úkoly pro ministra Mládka jsou nový systém investičních pobídek, silnější ochrana spotřebitelů a modernizace průmyslu

Předseda vlády Bohuslav Sobotka jednal s ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem, 15. listopadu 2016.
Předseda vlády Bohuslav Sobotka jednal s ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem, 15. listopadu 2016.
Předseda vlády Bohuslav Sobotka pokračuje v bilančních schůzkách se členy vlády, dnes se setkal s ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem, se kterým diskutoval o dosavadní práci resortu a důležitých úkolech pro poslední rok funkčního období koaliční vlády.Premiér Sobotka ocenil zejména dobrou práci ministra Mládka a resortu v oblasti získávání nových investic, podpory exportu a také v efektivním čerpání peněz z fondů EU.

„Dobrá práce ministra Mládka a splněné úkoly resortu mají konkrétní pozitivní efekty pro naši zemi, ať už se jedná o rekordní hospodářský růst, navýšení exportu, získání nových zahraničních investic v řádu desítek miliard korun či efektivní dočerpání peněz z fondů EU za předchozí programové období,“ uvedl premiér Bohuslav Sobotka.


Předseda vlády rovněž definoval důležité úkoly, na kterých musí Ministerstvo průmyslu a obchodu ve zbývajícím roce pracovat:

1. Silnější ochrana spotřebitelů, aktivnější a modernější práce České obchodní inspekce.

2. Příprava návrhu na modernizaci systému investičních pobídek. Nový systém by se měl zaměřit především na pracovní místa s vysokou přidanou hodnotou. Zejména na pracovní místa v oblasti výzkumu, vývoje a inovací.

3. Podpora a zkvalitnění připojení k vysokorychlostnímu internetu, kdy má Česká republika možnost v této oblasti čerpat z fondů Evropské unie až 14 miliard korun.

4. Důležitou prioritou je zahájení čerpání financí z fondů Evropské unie v novém programovém období 2014–2020. MPO má možnost z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost čerpat finanční prostředky ve výši dosahující až 100 miliard korun.

vytisknout   e-mailem   Facebook   síť X

Fotogalerie

Související zprávy

Fotogalerie [F] fotogalerie