Úřad vlády nově přechází na doménu vlada.gov.cz. Více informací

Aktuality

Dokumenty 11 až 20 z 204

2. 2. 2022

Vládní koalice prosadila ve Sněmovně důležitou novelu pandemického zákona

Po dvoudenním projednávání v Poslanecké sněmovně schválili poslanci ve středu 2. února 2022 hlasy vládní koalice klíčovou novelu tzv. pandemického zákona. Vládě Petra Fialy se podařilo ve zrychleném řízení prosadit důležitou právní normu, která, pokud ji schválí i Senát a podepíše prezident republiky, umožní Ministerstvu zdravotnictví v případě nutnosti i po 28. únoru vydávat účinná protiepidemická opatření.

celý text zprávy

2. 2. 2022

Vláda připravila odklad nového stavebního zákona, souhlasila také s ukončením plošného testování

Účinnost klíčových částí nového stavebního zákona by měla být odložena o jeden rok oproti dosud platné verzi zákona. Návrh příslušné novely schválila vláda Petra Fialy na jednání ve středu 2. února 2022. Vyslovila také souhlas se zrušením mimořádných opatření, kterými Ministerstvo zdravotnictví nařídilo pravidelné testování ve školách a na pracovištích.

celý text zprávy

26. 1. 2022

Vláda schválila dar Ukrajině i úpravy v protiepidemických opatřeních

Česká republika pošle Ukrajině, ohrožené ruskou agresí, 4 006 dělostřeleckých nábojů jako gesto solidarity. Poskytnutí materiálního daru na žádost ukrajinské vlády schválila ve středu 26. ledna 2022 vláda Petra Fialy. Odsouhlasila i částečné změny v protiepidemických opatřeních Ministerstva zdravotnictví a souhlasila s vyhlášením jedenácti kulturních památek za národní kulturní památky.

celý text zprávy

19. 1. 2022

Vláda navrhuje úpravu pandemického zákona, chce také během pandemie zavést mimořádné ředitelské volno na školách

Ředitelé škol budou moci v době pandemie v případě nutnosti vyhlásit ředitelské volno nebo distanční výuku až na deset dnů. Umožnit by to měl nový zákon o mimořádném ředitelském volnu a mimořádném vzdělávání distančním způsobem pro období epidemie nemoci covid-19, jehož návrh schválila vláda Petra Fialy na zasedání ve středu 19. ledna 2022. Projednala také úpravu pandemického zákona, která mimo jiné umožní prodloužení jeho platnosti i po 28. únoru, a zabývala se i změnou dosavadního systému slev na jízdném.

celý text zprávy

14. 1. 2022

Případná pracovní karanténa se bude týkat jen zaměstnanců ve zdravotnictví a v sociální péči, odsouhlasila vláda

Zaměstnanci ve zdravotnictví a v sociální péči, kteří měli v rámci pravidelného testování pozitivní antigenní test, ale nemají příznaky nemoci covid-19, budou moci chodit do práce i v rámci nařízené karantény. Toto pravidlo ale bude platit jen ve výjimečných případech, kdy zaměstnavatel nebude schopen bez těchto zaměstnanců dál zajišťovat péči o pacienty či klienty. Opatření, s nímž přišlo Ministerstvo zdravotnictví, odsouhlasila na jednání v pátek 14. ledna 2022 vláda Petra Fialy.

celý text zprávy

5. 1. 2022

Vláda připravila změny v příspěvcích na bydlení na pomoc s energetickou chudobou i návrh na zmrazení platů politiků či soudců

Domácnostem ohroženým v letošním roce tzv. energetickou chudobou mají pomoci změny v zákoně o státní sociální podpoře. Návrh jeho novely schválila vláda Petra Fialy na jednání ve středu 5. ledna 2022. Do Parlamentu vláda pošle rovněž návrh na zmrazení platů ústavních činitelů, soudců a státních zástupců v letošním roce. Odsouhlasila také protiepidemické opatření Ministerstva zdravotnictví, kterým se nařizuje plošné testování všech zaměstnanců a OSVČ dvakrát týdně.

celý text zprávy

Dokumenty 11 až 20 z 204