Výstavy

21. 12. 200822:27

Jak budou vypadat Vánoce za 100 let?

Třetí ročník vánoční soutěže pro děti z dětských domovů.

Od roku 2006 vyhlašuje Úřad vlády ČR vánoční soutěže pro děti z dětských domovů.

Letos proběhl již třetí ročník, tentokráte na téma „Jak budou vypadat Vánoce za 100 let?“. Děti soutěžily ve všech věkových kategoriích a mohly si vybrat formu klasického obrázku či díla vytvořeného pomocí výpočetní techniky.

Volba nejzajímavější kresby na vyhlášené téma probíhala do 15. ledna 2009 pomocí internetového hlasování na našem webu.


Výsledky soutěže:

Hlasování o nejkrásnější vánoční ozdobu se zúčastnilo 79 dětí z devíti dětských domovů a sešlo se celkem 291 platných hlasů.

Sofie Rakašová 13 let, DD Senožaty1. místo Sofie, 13 let, DD Senožaty

 

 

Ze Země na Mars o vánocích, Praženková Gabriela, 15 let, DD Opava 1. místo Gabriela, 15 let, DD Opava

 

 

Žaneta Stojková 15 let, DD Lichnov2. místo Žaneta, 15 let, DD Lichnov

 

 

Tomáš 13 let, DD Jemnice3. místo Tomáš, DD Jemnice

 

 


Slavnostní setkání vítězů 3. ročníku vánoční výtvarné soutěže pro děti z dětských domovů s ministrem pro lidská práva a národnostní menšiny Michaelem Kocábem a mluvčí ministra Lejlou Abbasovou se konalo dne 18. února 2008 ve 13.00 v Kramářově vile. Podle zvolených vítězných kreseb pro které hlasovala veřejnost na webových stránkách Úřadu vlády ČR, to vypadá že tradiční české Vánoce se ani za 100 let nezmění.

Pan ministr předal dětem dárky od zaměstnanců Úřadu vlády ČR a také od Předsednictví ČR v Radě Evropy. Děti měly možnost si prohlédnout celou Kramářovu vilu a projít se po zasněžené zahradě. Setkání bylo zakončeno malým občerstvením a stejně jako u ostatních návštěv focením u vyhlídky na Prahu.