Aktuálně

3. 8. 2023 16:02

V sobotu 5. srpna 2023 se uskuteční den otevřených dveří v Lichtenštejnském paláci, otevřena bude i zahrada Strakovy akademie

V sobotu se uskuteční den otevřených dveří v Lichtenštejnském paláci.
V sobotu se uskuteční den otevřených dveří v Lichtenštejnském paláci.
V sobotu 5. srpna 2023 proběhne další ze série dnů otevřených dveří v objektech Úřadu vlády. Zájemci budou moci navštívit Lichtenštejnský palác na pražské Kampě. Pokračovat budou i tradiční sobotní prohlídky zahrady Strakovy akademie.

Lichtenštejnský palác je jednou z dominant Kampy. První zmínka o stavbě na tomto místě pochází z roku 1555, během historie objekt změnil mnohokrát podobu i majitele. V současnosti ho používá česká vláda k reprezentačním účelům a k ubytování významných hostů. V apartmánech umístěných ve druhém patře pobývali při návštěvě Prahy například španělský král Juan Carlos s chotí Sofií, britská královna Alžběta II. či japonský císař Akihito s císařovnou Mičiko. Přízemní sály a salonky slouží k pracovním a přátelským schůzkám, seminářům atd.

Lidé si během komentované prohlídky budou moci projít trasu od schodiště a vstupní chodby přes modrý salonek, kapli, salonek Kampa, zlatý sál, hnědý sál a zahradní salonek až do palácové zahrady.

Prohlídky začínají v 9 hodin, poslední skupina bude vypravena v 16 hodin a vstup je zdarma bez předchozí registrace.

V sobotu bude opět otevřena také zahrada Strakovy akademie, která prošla v loňském roce rozsáhlou renovací. Vstup je možný bránou z Kosárkova nábřeží od 10 hodin, zahrada se zavírá v 18 hodin.

Letošní dny otevřených dveří historických objektů spravovaných Úřadem vlády běží o vybraných víkendech a státních svátcích až do 17. listopadu, prohlídky zahrady se konají každou sobotu až do 14. října. Více informací o dnech otevřených dveří v roce 2023 na /cz/dny-otevrenych-dveri-2023-204231/.

Termín

5. srpna 2023

Program

9.00 – zahájení dne otevřených dveří v Lichtenštejnském paláci
16.00 – zahájení poslední komentované prohlídky
Místo: Lichtenštejnský palác, U Sovových mlýnů 506/4, Praha 1

10.00 – zahájení prohlídek zahrady Strakovy akademie
18.00 – uzavření zahrady
Místo: Zahrada Strakovy akademie, Kosárkovo nábřeží, Praha 1

Kontakt na místě

Kateřina Šetelová Dušková (Lichtenštejnský palác), 731 057 148

vytisknout   e-mailem   Facebook   síť X

Fotogalerie [F] fotogalerie