Úřad vlády nově přechází na doménu vlada.gov.cz. Více informací

Výstavy

25. 9. 2015 13:36

Úřad vlády otevřel v centru Prahy výstavu Můj stát na Kampě

Výstava představující státní symboly republiky bude volně přístupná veřejnosti před Lichtenštejnským palácem od 25. září do 18. října 2015. Cílem projektu je populární formou zviditelnit státní symboly a skrze ně hodnoty, na nichž stojí Česká republika, motivovat nejmladší generaci k přemýšlení o obsahu pojmů stát, vlast a domov a pomoci především dětem nacházet cestu k základním občanským hodnotám.

Expozice navazuje na již rok probíhající a velice úspěšnou výstavu instalovanou v Hrzánském paláci pro žáky základních škol s názvem Můj stát, která je pokračováním výstavy Symboly republiky. Výstavu Můj stát navštívilo v roce 2014/2015 celkem 180 školních skupin, tedy přibližně 4 000 dětí. Důkazem její jedinečnosti je také fakt, že ji Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy zařadilo mezi doporučené vzdělávací programy. Úřad vlády ČR se proto rozhodl výstavu v Hrzánském paláci rozšířit a zpřístupnit ji široké veřejnosti.

Nad výstavou Můj stát, kterou organizuje Úřad vlády ČR společně s o.p.s. Dny české státnosti, převzal záštitu předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka, manželka prezidenta republiky paní Ivana Zemanová a kardinál Dominik Duka OP, který výstavu ve čtvrtek 24. září 2015 slavnostně zahájil společně s vedoucím Úřadu vlády ČR Pavlem Dvořákem náměstkem ministryně školství Petrem Hulinským a ředitelkou společnosti Dny české státnosti Lucií Wittlichovou.

V rámci otevřenosti Úřad vlády pravidelně zpřístupňuje své budovy jako Vilu Hany a Edvarda Benešových v Sezimově Ústí, Kramářovu vilu, Lichtenštejnský a Hrzánský palác. 28. září 2015 otevře své brány veřejnosti také sídlo vlády, Strakova akademie.

vytisknout   e-mailem   Facebook   síť X

Fotogalerie