Úřad vlády nově přechází na doménu vlada.gov.cz. Více informací

Aktuálně

24. 7. 2017 15:30

Vláda schválila další příspěvek na řešení migrační krize, na výcvik libyjské pobřežní stráže dá 24 milionů korun

Kabinet premiéra Bohuslava Sobotky dnes rozhodl o dobrovolném daru ve výši 24 milionů korun na činnost libyjské pobřežní a námořní stráže. V současné chvíli jde o nejvyšší schválený příspěvek členského státu EU na podporu této jednotky, která za podpory Evropské komise a členských zemí na území Libye řeší nelegální migraci. Česká vláda dnešním rozhodnutím pokračuje v naplňování své dlouhodobé priority v podobě koncepčního řešení migrační krize, kdy naše pomoc míří přímo do postižených oblastí a zaměřuje se na řešení samotných příčin migračních toků.

„Libye je klíčem k řešení migrační krize. Je hlavní tranzitní zemí, pokud jde o současnou nelegální migraci z Afriky. Zvládnout situaci v Libyi znamená pomoci Itálii v nejpalčivějších problémech. Tato pomoc je v souladu s naší snahou řešit problémy tam, kde vznikají, a na hlavních migračních trasách v sousedství EU,“ uvedl předseda vlády Bohuslav Sobotka.

Česká finanční podpora je konkrétní odpovědí a příspěvkem ke společnému unijnímu úsilí zastavit tok nelegálních migrantů do EU. Česká vláda svým rozhodnutím výrazně navýšit podporu libyjské pobřežní a námořní stráže připoutala pozornost i dalších členských států. Na základě českého příspěvku nyní avizovaly zvýšení své pomoci také Estonsko a Rakousko. Přehled další české pomoci v řešení migrační krize naleznete na http://www.mvcr.cz/clanek/ceska-republika-aktivne-pomaha-resit-migracni-krizi.aspx.

vytisknout   e-mailem   Facebook   síť X

Fotogalerie [F] fotogalerie