Úřad vlády nově přechází na doménu vlada.gov.cz. Více informací

Aktuality

Dokumenty 1 až 10 z 67

8. 3. 2023

Komunikační tým českého předsednictví v Radě EU získal druhé místo v kategorii PR tým roku 2022

V úterý 7. března 2023 proběhlo v pražském hotelu NH Prague City slavnostní vyhlášení ocenění Mluvčí roku 2022. Profesní organizace PR Klub, která ocenění Mluvčí roku pořádá, vyhlásila vítěze ve třech kategoriích. České předsednictví v Radě EU 2022, které se dostalo do finále z rekordního počtu 256 nominací, získalo druhé místo v kategorii PR tým roku 2022.

celý text zprávy

14. 2. 2023

Zkušenosti českého předsednictví v Radě EU a co dál?

V úterý 14. února 2023 se v Lichtenštejnském paláci uskutečnila akce navazující na skončené předsednictví ČR v Radě EU s názvem „Zkušenosti českého předsednictví v Radě EU a co dál?“. Akce byla složena ze tří panelových diskuzí, které reflektovaly obsahovou a komunikační stránku spolupráce po českém předsednictví. Cílem akce bylo informovat odbornou a širokou veřejnost o dalším postupu, navázat na úspěšnou meziresortní spolupráci a předestřít další budoucí aktivity v oblasti komunikace o evropských záležitostech.

celý text zprávy

26. 1. 2023

Vyhodnocení naplňování priorit českého předsednictví v Radě EU

Česká republika předsedala Radě EU v době, kdy se Evropská unie vyrovnávala s důsledky války na Ukrajině a pandemie covidu-19. Jejich vlivem členské státy Unie a jejich obyvatelé v těchto měsících čelili vážné ekonomické a energetické krizi, stejně tak jako neklidné situaci na mezinárodní scéně.

celý text zprávy

4. 1. 2023

Vláda schválila materiál k vyhodnocení předsednictví ČR v Radě EU

Vláda schválila ve středu 4. ledna 2023 materiál obsahující první vyhodnocení českého předsednictví v Radě EU (CZ PRES). Cílem schváleného materiálu je shrnout hlavní výstupy CZ PRES bezprostředně po jeho skončení a v odůvodněných případech rovněž nastínit další možné kroky či poučení pro přípravu třetího českého předsednictví.

celý text zprávy

3. 1. 2023

České předsednictví v Radě EU skončilo, vláda představila úspěchy

Dne 3. ledna 2023 proběhla tisková konference k ukončení historicky druhého českého předsednictví v Radě EU, které probíhalo od 1. července do 31. prosince 2022. Premiér Petr Fiala a ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek zhodnotili naplňování priorit, které si Česká republika pro své předsednictví vytyčila a zdůraznili ty nejvýraznější úspěchy se zásadním mezinárodním i domácím dopadem. Ředitelka Odboru pro předsednictví ČR v Radě EU Alice Krutilová představila veřejnosti organizační, logistické a komunikační aspekty českého předsednictví.

celý text zprávy

27. 10. 2022

Vládní Výbor pro EU schválil naplňování priorit českého předsednictví v Radě EU

Energetika a ruská agrese vůči Ukrajině. To jsou dvě hlavní oblasti, které udávaly ráz první poloviny českého předsednictví. Jedná se zároveň o první dva pilíře priorit CZ PRES, které se daří úspěšně realizovat. Naplňování priorit předsednictví má za cíl zhodnotit dokument, který schválil Výbor pro Evropskou unii na vládní úrovni.

celý text zprávy

25. 10. 2022

Odstartoval cyklus přednášek o CZ PRES na českých školách

Představení Rady EU, role předsednictví nebo jeho příprav a samotného výkonu. To jsou hlavní informace, jež mohou získat studenti téměř 40 českých gymnázií, která se přihlásila do přednáškového cyklu Úřadu vlády ČR. Jednotlivé prezentace se uskuteční mezi říjnem a prosincem 2022.

celý text zprávy

17. 10. 2022

Praha bude hostit unikátní ministerskou konferenci o kybernetické a digitální bezpečnosti

Ve dnech 3. a 4. listopadu 2022 bude Praha hostit dvoudenní konferenci EU Secure and Innovative Digital Future. Půjde o jednu z předních událostí českého předsednictví v Radě Evropské unie. Středobodem diskuzí bude bezpečnost kybernetického prostoru, což je jedna z priorit českého předsednictví. Akci organizuje tým vicepremiéra pro digitalizaci při Úřadu vlády ČR, Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR a Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost. Druhý den je přístupný široké veřejnosti i médiím.

celý text zprávy

17. 10. 2022

U příležitosti českého předsednictví v Radě EU vznikne nový filtr na Instagramu

Nový filtr na Instagramu, který zábavně naučnou formou přiblíží témata spojená s Evropskou unií a evropskými záležitostmi obecně. To je výsledek spolupráce Úřadu vlády ČR, společnosti Meta a studia Yord. Novinka bude představena 18. října 2022.

celý text zprávy

2. 8. 2022

Pro Čechy je prioritou energetická bezpečnost, podporu má také snaha o zvyšování odolnosti demokratických institucí, tvrdí poslední průzkum STEM

Úřad vlády ČR obdržel výsledky dalšího průzkumu veřejného mínění od ústavu empirických výzkumů STEM, který navázal na předchozí průzkumy ze zimy letošního roku a léta minulého roku. Cílem bylo získat odborně podložený náhled do stavu povědomí a nálad veřejnosti v kontextu českého předsednictví v Radě EU a dlouhodobé informovanosti o evropských záležitostech.

celý text zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 67