Úřad vlády nově přechází na doménu vlada.gov.cz. Více informací

František Hála

Ministr pošt od 2. 7. 1946 do 25. 2. 1948
(demise 20. 2. 1948)

* 20. 6. 1893 Dražovice (okr. Vyškov) - 27. 8. 1952 Roželov (okr. Příbram)

Český katolický kněz a politik; 1934–1938 generální sekretář Čs. strany lidové na Moravě, v létě 1939 odešel do exilu, 1940–1945 člen státní rady v Londýně, 1945–1948 ministr pošt; 20. 2. 1948 podal demisi, v březnu 1948 zatčen a internován.

Zdroj: Encyklopedie Universum

vytisknout   e-mailem   Facebook   twitter