Úřad vlády nově přechází na doménu vlada.gov.cz. Více informací

Média centrum

Média centrum je k dispozici všem, kteří se chtějí dozvědět informace o činnosti vlády a premiéra z první ruky. Více…

Aktuálně [A] aktuálně

Společné foto lídrů na mezinárodní konferenci COP28 v Dubaji, kde zastupoval Česko premiér Petr Fiala, 2. prosince 2023.

2. 12. 2023

Premiér Fiala zdůraznil na mezinárodní konferenci COP28 potřebu rozvoje jaderné energetiky

Předseda vlády ČR Petr Fiala se zúčastnil ve dnech 1. a 2. prosince 2023 mezinárodní konference World Leader´s Summit UNFCCC COP28 v Dubaji. V rámci COP28 vystoupil s projevy na konferenci Triple Nuclear Energy, která potvrdila další rozvoj jaderné energetiky, a na setkání hlav a předsedů vlád více než 200 států. Konferenci zaštiťuje OSN.

Tisková konference po jednání vlády, 29. listopadu 2023.

29. 11. 2023

Vláda podpořila čtyři investiční projekty s vysokou přidanou hodnotou, schválila také navýšení poplatků za těžbu nerostů

České exportéry, ale i malé a střední podniky a především projekty klíčové pro ekonomický rozvoj Česka bude moci podporovat kapitálově posílená Národní rozvojová banka s novými kompetencemi. Vláda Petra Fialy na jednání ve středu 29. listopadu 2023 schválila její posílení o Českou exportní banku, která se nově stane její stoprocentní dceřinou společností. Kabinet projednal také osm žádostí firem o poskytnutí investiční pobídky a čtyřem žádostem u technologicky vyspělých projektů vyhověl a rozhodl také o navýšení poplatků státu za těžbu některých nerostů.

Fotogalerie [F] fotogalerie