Aktuálně

5. 6. 2018 10:01

Vláda Andreje Babiše navštěvuje regiony

Kabinet Andreje Babiše chce postupně navštívit všechny kraje České republiky. První byla návštěva 5. března 2018 do Zlínského kraje. Následovat budou kraje Liberecký, Středočeský, Královéhradecký, Karlovarský, Moravskoslezský a další. V jednotlivých regionech premiér a členové vlády pojedou na místa, kde se kraje potýkají s problémy, a vláda by mohla pomoci.

Chceme se zaměřit na řešení problémů přímo na místě, a proto je pro nás důležité, abychom nejednali pouze v Praze, ale navštívili všechny kraje a místa, kterých se dané potíže týkají. Mezi naše prioritní témata patří vybudování dopravní infrastruktury i financování regionálního školství. Každý region má ale svá konkrétní témata a nyní bude příležitost, aby se jimi vláda zabývala,“ uvedl předseda vlády Andrej Babiš.

Tématy v krajích budou například doprava a infrastruktura, zdravotnictví, obnova kulturních památek, sportoviště či školství. Jednotliví členové vlády navštíví samostatně místa, která se dotýkají jejich resortu. Vláda jako celek pak bude jednat s vedením kraje.

Termíny návštěv krajů

5. března – Zlínský kraj
13. března – Liberecký kraj
28. března – Středočeský kraj
9. dubna – Královéhradecký kraj
16. dubna – Karlovarský kraj
24.–25. dubna – Moravskoslezský kraj
2.–3. května – Jihomoravský kraj
14. května – Ústecký kraj
28. května – Kraj Vysočina
5. června – Jihočeský kraj
18. června – Pardubický kraj
20. června – Olomoucký kraj


 

vytisknout   e-mailem   Facebook   síť X

Související zprávy