Očekáváné události

19. 2. 2021 16:31

22. února 2021: Zasedání Rady hospodářské a sociální dohody ČR, TK v 11.30 hod.

V pondělí 22. února 2021 od 9.00 hodin se uskuteční formou videokonference mimořádné zasedání Plenární schůze Rady hospodářské a sociální dohody ČR, kterého se kromě předsedy vlády Andreje Babiše zúčastní také další členové vlády, zástupci zaměstnavatelských svazů a představitelé odborových organizací.

Termín

22. února 2021

Místo

Úřad vlády ČR, nábřeží Edvarda Beneše 4, Praha 1

Časový harmonogram

09.00 – začátek jednání tripartity bez fototermínu
11.30 – tisková konference (čas tiskové konference se může změnit s ohledem na průběh jednání)

Program jednání tripartity:

 • Dopady Zelené dohody pro Evropu na ČR
  Materiál Ministerstva průmyslu a obchodu předkládá sociálním partnerům studii, která definuje základní požadavky související s přechodem k uhlíkové neutralitě.
 • Národní plán obnovy
  Základním cílem Národního plánu obnovy je prostřednictvím reforem a veřejných investic přispět k vzestupné hospodářské a sociální konvergenci, podpořit udržitelný růst nebo tvorba vysoce kvalitních pracovních míst. Materiál je předkládán Ministerstvem průmyslu a obchodu.
 • Stav digitalizace a vývoj e-governmentu
  Podkladový materiál vládního zmocněnce pro IT a digitalizaci informuje sociální partnery o vývoji a postupu prací na programu Digitální Česko.
 • Stav čerpání prostředků fondů EU a příprava nového programového období
  Od počátku programového období 2014–2020 bylo vyhlášeno za všechny programy 1 123 výzev s alokací 833,9 mld. Kč, což představuje 133,6 % celkové alokace tohoto programového období, která činí 624,2 mld. Kč. Materiál je předkládán Ministerstvem pro místní rozvoj.

Důležité informace k akreditaci

Vzhledem k opatřením přijatým vládou České republiky v rámci zamezení šíření koronaviru je počet přítomných médií na tiskové konferenci omezen. Přítomna budou pouze veřejnoprávní média a celoplošné televize. Pro ostatní média bude dostupná videokonferenčně. V případě, že byste se k videokonferenci rádi připojili, je nutná akreditace nejpozději do pondělí 22. ledna do 09.00 na email akreditace@vlada.gov.czAkreditace je možná pouze pro novináře s dlouhodobou akreditací na tiskové konference pořádané Úřadem vlády. Podmínkou účasti na tiskové konferenci je společenský oděv.

 

Odbor komunikace Úřadu vlády ČR
Tiskové oddělení
e-mail: tiskove@vlada.gov.cz
telefon: 22400 2058/2059/2316/2596/2625
www.vlada.cz | twitter.com/strakovka | facebook.com/uradvlady

vytisknout   e-mailem   Facebook   síť X