Úřad vlády nově přechází na doménu vlada.gov.cz. Více informací

Aktuálně

2. 9. 2009 11:27

S MV lze nyní komunikovat přes datovou schránku

Systém datových schránek / Data boxes
Systém datových schránek / Data boxes
Od 1. září má ministerstvo vnitra aktivní datovou schránku. Všichni uživatelé datových schránek mohou teď s ministerstvem komunikovat jednodušší cestou.

Datové schránky jsou zřízeny povinně ze zákona orgánům veřejné moci a právnickým osobám zřízeným zákonem a zapsaným v obchodním rejstříku. Aktivaci datových schránek musí provést po obdržení přístupových údajů oprávněné osoby samy.

Zákon zavádí přechodné období, které těmto subjektům umožňuje odložit okamžik aktivace neboli zpřístupnění datové schránky až do 1. 11. 2009. Pokud tak subjekt neučiní do 1. 11. 2009, bude mu k tomuto datu schránka aktivována automaticky. Teprve po jejím zpřístupnění bude možno datovou schránku používat, tedy jak přijímat zprávy, tak je odesílat.

Od 1. 1. 2010 se datová schránka stane zaručeným komunikačním kanálem pro zasílání faktur a podobných výzev k zaplacení mezi právnickými osobami, fyzickými podnikajícími osobami a fyzickými osobami, od 1. 7. 2010 může být věcný obsah dokumentů vložených do datové schránky libovolný.

Více informací o datových schránkách naleznete na: www.datoveschranky.info.

vytisknout   e-mailem   Facebook   síť X

Fotogalerie [F] fotogalerie