Aktuálně

Dokumenty 41 až 50 z 8770

16. 4. 2024

Projev premiéra Petra Fialy v Hudsonském institutu ve Washingtonu

Premiér Petr Fiala navštívil v úterý 16. dubna 2024 během své návštěvy Washingtonu Hudsonský institut, kde vystoupil s projevem.

celý text zprávy

15. 4. 2024

Premiér Fiala jednal v Bílém domě s prezidentem USA Bidenem o strategické, obranné a ekonomické spolupráci

V Oválné pracovně v Bílém domě přijal v pondělí 15. dubna 2024 americký prezident Joe Biden předsedu vlády ČR Petra Fialu. Oba lídři spolu jednali zejména o strategické, bezpečnostní, obranné a ekonomické spolupráci, energetice, ale i o podpoře českých firem na americkém trhu. Dotkli se i bezpečnostní situace ve světě, zejména válečného konfliktu na Blízkém východě a na Ukrajině. V této souvislosti americký prezident velmi ocenil českou muniční iniciativu.

celý text zprávy

10. 4. 2024

Vláda dnes jednomyslně přijala právně nezávaznou definici anticikanismu

Na schůzi ve středu 10. dubna 2024 přijala vláda právně nezávaznou definici anticikanismu – protiromských postojů. Bod, který přeložila vládní zmocněnkyně pro záležitosti romské menšiny Lucie Fuková a premiér Petr Fiala, získal jednohlasnou podporu. Definice pojmenovává specifickou formu projevů rasismu, kterému Romové čelí kvůli svému etnickému původu, kultuře nebo životnímu stylu. Cílem přijetí definice je, aby se odmítání diskriminace Romů dostalo do širšího povědomí.

celý text zprávy

10. 4. 2024

Vláda připravila změny pro další profesionalizaci a efektivitu státní služby a navrhuje zřídit pozici dětského ombudsmana

Státní služba se má stát ještě efektivnější, profesionálnější, apolitičtější, ale také atraktivnější pro kvalitní uchazeče. Napomoci tomu má novela zákona o státní službě, jejíž návrh schválila vláda Petra Fialy na jednání ve středu 10. dubna 2024. Připravila také návrh novely zákona o Veřejném ochránci práv, jejímž hlavním cílem je zřízení nové funkce dětského ombudsmana.

celý text zprávy

3. 4. 2024

Vláda schválila snížení maximálního počtu hodin výuky, které stát proplácí školám zřizovaným samosprávami

Maximální počty hodin výuky, které stát proplácí základním a středním školám a konzervatořím zřizovaným krajem, obcí nebo svazkem obcí, se od 1. září sníží v průměru o pět procent. Příslušnou novelu svého nařízení schválila vláda Petra Fialy na zasedání ve středu 3. dubna 2024. Rozhodla také o zastavení příprav strategické průmyslové zóny v areálu letiště Plzeň-Líně a projednala třináct stanovisek ke kontrolním závěrům Nejvyššího kontrolního úřadu.

celý text zprávy

2. 4. 2024

Premiér Fiala navštívil v Litvě české vojáky a ve Vilniusu jednal s dalšími lídry o budoucnosti EU

Premiér Petr Fiala navštívil v úterý 2. dubna Litvu. Na vojenské základně NATO v Rukle se setkal s českými vojáky, kteří zde působí v rámci alianční předsunuté přítomnosti. Ve Vilniusu se poté zúčastnil debaty k budoucímu směřování EU, kterou uspořádal předseda Evropské rady Charles Michel. O prioritách EU na dalších pět let s českým premiérem diskutoval švédský předseda vlády Ulf Kristerssonn, nizozemský premiér Mark Rutte, prezident Litvy Gitanas Nausėda a bulharský premiér Nikolaj Denkov.

celý text zprávy

2. 4. 2024

Úřad vlády symbolicky podpořil osoby s poruchou autistického spektra

V úterý 2. dubna 2024 večer se Strakova akademie zahalila do modré barvy. Úřad vlády ČR se tak symbolicky opět zapojil do kampaně Česko svítí modře na podporu Světového dne zvýšení povědomí o autismu.

celý text zprávy

27. 3. 2024

Premiér Fiala jednal s ambulantními specialisty

Předseda vlády Petr Fiala a místopředseda vlády a ministr zdravotnictví Vlastimil Válek se ve středu 27. března setkali ve Strakově akademii se zástupci ambulantních specialistů.

celý text zprávy

Dokumenty 41 až 50 z 8770