Aktuálně

Dokumenty 31 až 40 z 8764

18. 4. 2024

Úřad vlády i v letošním roce pokračuje v oblíbených dnech otevřených dveří

Historické a reprezentační objekty Úřadu vlády si veřejnost může prohlédnout ve vybraných dnech a o státních svátcích i v roce 2024. V průběhu roku budou zpřístupněny objekty Hrzánského, Lichtenštejnského paláce, Kramářovy vily a sídla vlády Strakovy akademie. Již třetím rokem se o sobotách otevře také zahrada Strakovy akademie.

celý text zprávy

17. 4. 2024

Vláda rozhodla o pokračování a usnadnění podpory firmám exportujícím na Ukrajinu

Vláda Petra Fialy na jednání ve středu 17. dubna 2024 rozhodla o pokračování podpory firmám vyvážejícím své zboží a služby na Ukrajinu. Schválila také dar pěti nevyužívaných vozů Službě státní ochrany Ukrajiny a rozvojový program státu pro realizaci záměru podpory bydlení, který má pomoci obcím zajistit vhodné pozemky pro výstavbu nájemních obecních bytů.

celý text zprávy

17. 4. 2024

Petr Fiala jednal v americkém Kongresu o hlubší česko-americké spolupráci

Předseda vlády ČR Petr Fiala jednal v úterý 16. dubna 2024 v americkém Kongresu zejména o česko-amerických vztazích. Došlo také na americký balík pomoci pro Ukrajinu a další země, který čeká na projednání ve Sněmovně reprezentantů. Kromě toho český premiér uctil ve Washingtonu památku prezidentů Václava Havla a T. G. Masaryka a vystoupil s projevem v Hudsonském institutu. Návštěvu USA zakončil na gala večeři s významnými osobnostmi a českými a americkými investory.

celý text zprávy

16. 4. 2024

Projev premiéra Petra Fialy v Hudsonském institutu ve Washingtonu

Premiér Petr Fiala navštívil v úterý 16. dubna 2024 během své návštěvy Washingtonu Hudsonský institut, kde vystoupil s projevem.

celý text zprávy

15. 4. 2024

Premiér Fiala jednal v Bílém domě s prezidentem USA Bidenem o strategické, obranné a ekonomické spolupráci

V Oválné pracovně v Bílém domě přijal v pondělí 15. dubna 2024 americký prezident Joe Biden předsedu vlády ČR Petra Fialu. Oba lídři spolu jednali zejména o strategické, bezpečnostní, obranné a ekonomické spolupráci, energetice, ale i o podpoře českých firem na americkém trhu. Dotkli se i bezpečnostní situace ve světě, zejména válečného konfliktu na Blízkém východě a na Ukrajině. V této souvislosti americký prezident velmi ocenil českou muniční iniciativu.

celý text zprávy

10. 4. 2024

Vláda dnes jednomyslně přijala právně nezávaznou definici anticikanismu

Na schůzi ve středu 10. dubna 2024 přijala vláda právně nezávaznou definici anticikanismu – protiromských postojů. Bod, který přeložila vládní zmocněnkyně pro záležitosti romské menšiny Lucie Fuková a premiér Petr Fiala, získal jednohlasnou podporu. Definice pojmenovává specifickou formu projevů rasismu, kterému Romové čelí kvůli svému etnickému původu, kultuře nebo životnímu stylu. Cílem přijetí definice je, aby se odmítání diskriminace Romů dostalo do širšího povědomí.

celý text zprávy

10. 4. 2024

Vláda připravila změny pro další profesionalizaci a efektivitu státní služby a navrhuje zřídit pozici dětského ombudsmana

Státní služba se má stát ještě efektivnější, profesionálnější, apolitičtější, ale také atraktivnější pro kvalitní uchazeče. Napomoci tomu má novela zákona o státní službě, jejíž návrh schválila vláda Petra Fialy na jednání ve středu 10. dubna 2024. Připravila také návrh novely zákona o Veřejném ochránci práv, jejímž hlavním cílem je zřízení nové funkce dětského ombudsmana.

celý text zprávy

3. 4. 2024

Vláda schválila snížení maximálního počtu hodin výuky, které stát proplácí školám zřizovaným samosprávami

Maximální počty hodin výuky, které stát proplácí základním a středním školám a konzervatořím zřizovaným krajem, obcí nebo svazkem obcí, se od 1. září sníží v průměru o pět procent. Příslušnou novelu svého nařízení schválila vláda Petra Fialy na zasedání ve středu 3. dubna 2024. Rozhodla také o zastavení příprav strategické průmyslové zóny v areálu letiště Plzeň-Líně a projednala třináct stanovisek ke kontrolním závěrům Nejvyššího kontrolního úřadu.

celý text zprávy

Dokumenty 31 až 40 z 8764