Aktuálně

Dokumenty 21 až 30 z 8770

6. 5. 2024

Na státní svátek 8. května bude otevřen Hrzánský palác

Úřad vlády ČR pokračuje v sérii dnů otevřených dveří v roce 2024 a ve středu 8. května otevře historickou budovu Hrzánského paláce na Hradčanech. Návštěvníci budou mít příležitost si budovu prohlédnout od 9 do 16 hodin.

celý text zprávy

2. 5. 2024

Premiér Fiala uvedl do funkce nového ředitele NBÚ Jana Čuřína

Premiér Petr Fiala uvedl ve čtvrtek 2. května do funkce nového ředitele Národního bezpečnostního úřadu Jana Čuřína. Vláda rozhodla o jeho jmenování na svém zasedání 20. března. Jan Čuřín dosud působil jako bezpečnostní ředitel Úřadu vlády.

celý text zprávy

30. 4. 2024

Premiér Fiala jednal s německým prezidentem Steinmeierem o posílení spolupráce v obraně a energetice

Premiér Petr Fiala se v úterý 30. dubna setkal v Kramářově vile s prezidentem Spolkové republiky Německo Frankem-Walterem Steinmeierem. Hlavními tématy jednání byly česko-německé vztahy, obranná spolupráce a spolupráce v oblasti energetiky.

celý text zprávy

30. 4. 2024

Vláda odsouhlasila podobu důchodové reformy, která má do budoucna zajistit udržitelnost penzijního systému

Vláda Petra Fialy představila kroky, jimiž chce reformovat důchodový systém tak, aby se zastavilo jeho dramatické zadlužování, ale přitom aby i budoucím důchodcům garantoval důstojné penze. Na jednání v úterý 30. dubna 2024 schválila návrh příslušné novely zákona o důchodovém pojištění, který teď posoudí Parlament.

celý text zprávy

30. 4. 2024

Strakova akademie se na počest 20. výročí vstupu Česka do Evropské unie zahalila do modra, spolu s ní i desítky dalších objektů napříč regiony

Ve středu 1. května 2024 oslavila Česká republika 20. výročí vstupu do Evropské unie. Při této příležitosti proběhla řada připomínkových akcí, do kterých se zapojil i Úřad vlády ČR symbolickým nasvícením sídla vlády, Strakovy akademie, do modré barvy.

celý text zprávy

30. 4. 2024

Projev premiéra Petra Fialy na konferenci 20 let Česka v EU: Vize pro rozšířenou Evropu

Premiér Petr Fiala vystoupil v úterý 30. dubna 2024 na konferenci 20 let Česka v EU: Vize pro rozšířenou Evropu, která se konala na Pražské hradě.

celý text zprávy

29. 4. 2024

Úřad vlády zahájí letošní dny otevřených dveří pro veřejnost zpřístupněním Kramářovy vily a zahrady Strakovy akademie

Úřad vlády zahájí další sezonu dnů otevřených dveří. Veřejnosti se otevře Kramářova vila na pražské Letné a zahrada Strakovy akademie. Vila pojmenovaná po prvním československém předsedovi vlády Karlu Kramářovi bude otevřena na svátek 1. května a v sobotu 4. května. Ve stejný den se poprvé v letošním roce návštěvníkům otevřou také brány zahrady Strakovy akademie s možností využití audioprůvodce přímo v mobilním telefonu.

celý text zprávy

24. 4. 2024

Vláda schválila další krok na podporu výstavby obnovitelných zdrojů energie a jmenování nového ředitele Vojenského zpravodajství

Příprava výstavby obnovitelných zdrojů energie ve vybraných lokalitách by v Česku neměla trvat déle než rok. K dosažení tohoto cíle má přispět vymezení tzv. akceleračních zón určených pro jejich výstavbu podle pravidel, která schválila vláda Petra Fialy na schůzi ve středu 24. dubna 2024. Kabinet také schválil novelu zákona o emisních povolenkách, která řeší mimo jiné, kdo bude v Česku správcem výnosu z jejich dražeb, podpořil urychlení dvou klíčových opatření zvyšujících dohled nad legálními držiteli zbraní a odsouhlasil výměnu na postu ředitele Vojenského zpravodajství.

celý text zprávy

Dokumenty 21 až 30 z 8770