Úřad vlády nově přechází na doménu vlada.gov.cz. Více informací

Tiskové zprávy

Dokumenty 71 až 80 z 2054

7. 10. 2023

Plánované jednání vlády Izraele s vládou ČR se neuskuteční

Mezivládní jednání mezi českou a izraelskou vládou, které se mělo odehrát v pondělí 9. října v Praze, se kvůli teroristickým útokům proti Izraeli a následnému vyhlášení vyjímečného stavu neuskuteční.

celý text zprávy

6. 10. 2023

Lídři EU jednali v Granadě o prioritách pro další roky a rozšíření unie

Předseda vlády ČR Petr Fiala se v pátek 6. října zúčastnil ve španělské Granadě neformálního jednání Evropské rady. Lídři členských států jednali o klíčových prioritách pro další roky, které jsou nezbytné pro silnou, dynamickou a konkurenceschopnou Evropu. Tématem jednání byla také migrace, strategická soběstačnost EU a rozšíření Evropské unie.

celý text zprávy

5. 10. 2023

Premiér Fiala se v Granadě zúčastnil jednání Evropského politického společenství

Předseda vlády ČR Petr Fiala se ve čtvrtek 5. října zúčastnil ve španělské Granadě summitu Evropského politického společenství. Lídři evropských států a vlád se v rámci plenárního zasedání věnovali otázkám odolnosti a prosperity celého kontinentu, postavení Evropy na globální scéně a diskutovali také o ekonomické síle Evropy a ekonomické bezpečnosti. Premiér vystoupil rovněž na kulatém stolu k tématu energetiky a boje proti změnám klimatu a měl řadu bilaterálních jednání.

celý text zprávy

5. 10. 2023

NERV a zástupci vlády diskutovali o prorůstových opatřeních a efektivitě veřejného sektoru

Členové vlády 4. října 2023 společně s Národní ekonomickou radou vlády (NERV) řešili prorůstová opatření, která by v budoucnu měla přispět k vyššímu dlouhodobě udržitelnému růstu české ekonomiky.

celý text zprávy

5. 10. 2023

Vyhlášení Ceny Bezpečnostní rady státu ročníku 2024

Cenu Bezpečnostní rady státu (dále jen „Cena“) uděluje Bezpečnostní rada státu kolektivům i jednotlivcům v hlavní a ve studentské kategorii za významný přínos v oblasti bezpečnostní politiky České republiky.

celý text zprávy

4. 10. 2023

Vláda schválila novou obrannou strategii státu a schválila zavedení preventivní dočasné ochrany hranic se Slovenskem

Česko bude mít novou obrannou strategii, která reaguje na aktuální bezpečnostní situaci v Evropě, která se zásadně zhoršila po ruském útoku na Ukrajinu. Dokument schválila vláda Petra Fialy na jednání ve středu 4. října 2023. Podpořila také poslanecký návrh novely školského zákona, který mimo jiné zavádí elektronický systém přihlášek na střední školy, a rozhodla o dočasném znovuzavedení ochrany vnitřních hranic se Slovenskem na dobu deseti dnů.

celý text zprávy

29. 9. 2023

Strakovu akademii navštívilo 1 037 zájemců, na její zahradě pokračuje výstava historických automobilů

Hned dvě zajímavé akce pro veřejnost si připravil Úřad vlády ČR v Den české státnosti. Návštěvníkům se otevřela Strakova akademie, na její zahradě byla ale také zahájena výstava historických vládních automobilů. Zatímco den otevřených dveří v sídle vlády se uskutečnil jen ve státní svátek, výstava vozidel na zahradě pokračuje až do 30. září 2023.

celý text zprávy

27. 9. 2023

Vláda schválila státní rozpočet na rok 2024, rozhodla o nákupu nadzvukových letounů F-35 a učinila další krok k posílení energetické bezpečnosti

Plánovaný schodek českých veřejných rozpočtů v roce 2024 bude 2,2 % v poměru vůči HDP. Po několika letech se tak Česko opět dostane pod 3 %. Vláda Petra Fialy na jednání ve středu 27. září 2023 také schválila nákup 24 nadzvukových letounů 5. generace F-35 pro Armádu ČR a pověřila státní společnost ČEPS koupí firmy NET4GAS Holdings, která provozuje rozsáhlý systém plynovodů.

celý text zprávy

27. 9. 2023

Vláda schválila návrh státního rozpočtu na rok 2024. Součástí tohoto rozpočtu jsou v 17 kapitolách i výdaje na vědu a výzkum

Po několikaměsíčním jednání se ministryni Heleně Langšádlové podařilo prosadit navýšení rozpočtu na vědu a výzkum oproti prvotnímu návrhu Ministerstva financí z května 2023, který byl ve výši 35,78 mld. Kč, o 4,4 mld. Kč na částku 40,19 mld. Kč.

celý text zprávy

27. 9. 2023

Premiér Fiala otevřel novou budovu Fakulty životního prostředí ČZU

Předseda vlády ČR Petr Fiala se ve středu 27. září, spolu s ministrem zemědělství Markem Výborným a ministrem životního prostředí Petrem Hladíkem, zúčastnil slavnostního otevření nové budovy Pavilonu environmentálních studií Fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze. V úvodním projevu premiér popřál studentům i zaměstnancům mnoho úspěchů při výzkumu adaptace na dnešní environmentální výzvy a zdůraznil, že je důležité pro ČR, aby měla více vysokých škol a univerzit, které dokážou obstát v mezinárodním prostředí.

celý text zprávy

Dokumenty 71 až 80 z 2054