Očekáváné události

22. 9. 202017:18

23.-24. září 2020: Druhý ročník Prague 5G Security Conference

Ve středu 23. a ve čtvrtek 24. září 2020 se uskuteční druhý ročník Prague 5G Security Conference. Vzhledem k epidemické situaci proběhne virtuálně. Pro veřejnost i pro média je přístupné zahájení a závěr konference.

Konferenci zahájí ředitel Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) Karel Řehka a uvítá účastníky jako představitel hlavní organizující instituce. Úvodní proslov pronese předseda vlády Andrej Babiš, který konferenci udělil záštitu. Zahajující zdravice dále pronesou ministr zahraničí Spojených států Mike Pompeo, ministr vnitra Austrálie Peter Duton a místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová. 

Konference bude dvoudenní a bude se zabývat širokým spektrem témat od konkrétních regulatorních kroků jednotlivých států v uplynulém roce, přes výzkum a vývoj v oblasti 5G až po hodnocení bezpečnosti dodavatelských řetězců. Konferenci ve čtvrtek zakončí projevem ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček a následně ředitel NÚKIB Karel Řehka. 

Prague 5G Security Conference je předním světovým fórem pro diskusi o rizicích spojených s budováním 5G infrastruktury. Loňský ročník byl zakončen zveřejněním tzv. Pražských návrhů (Prague Proposals), které shrnovaly základní doporučení pro bezpečné budování sítí 5. generace.

Na letošní ročník konference je zváno přes 1100 účastníků, jimiž jsou zástupci vlád, výzkumných institucí či velkých operátorů. Během konference vystoupí přes 50 přednášejících z různých oblastí spojených s 5G.

Stream veřejně přístupných částí konference

 https://5gconf.livebox.cz/

Veřejně přístupné části konference

středa 23.září

9.00 – 9.45 úvodní blok konference

čtvrtek 24.09.

15.00 závěrečný blok

Kontakt pro média

Jiří Táborský, vedoucí oddělení komunikace NUKIB, j.taborsky@nukib.cz, +420 607 204 818