Aktuálně

4. 5. 201513:17

Premiér Sobotka jednal s významnými německými investory o prohloubení spolupráce

Předseda vlády Bohuslav Sobotka se v pondělí 4. května 2015 na začátku své pracovní cesty v Berlíně setkal s 21 významnými německými investory. Diskuze s premiérem se zúčastnili zástupci společností, jako jsou např. ŠKODA AUTO, SIEMENS AG, Volkswagen AG, Airbus Group, Heinkel ČR a E.ON Česká republika.

Tématem setkání byl především aktuální makroekonomický vývoj ekonomiky ČR, kroky vlády podporující příchod nových investorů a aktuální situace ve světě a její dopad na obchod a hospodářskou politiku.

Podpora ekonomického růstu, zahraničních investic, exportu, zaměstnanosti a technického školství jsou stěžejními prioritami mé vlády. V rámci strategických vstupů zahraničních investorů a jejich vlivu na ekonomický výkon České republiky a její zaměstnanost si vážíme zejména inovativních a konkurenceschopných firem, jako vítaných partnerů našeho vlastního zlepšování, sdílení zkušeností a prostoru pro využití vědy, výzkumu a vývoje, kterým přikládáme rovněž nemalou důležitost. Cílem mé vlády je pracovat na zlepšování všech podmínek, díky kterým se nám bude dařit rozvíjet stávající a především získávat nové investice a vytvářet nová pracovní místa v naší zemi,“ uvedl předseda vlády.

Spolková republika Německo patří dlouhodobě mezi nejvýznamnější obchodní partnery České republiky. Na tamní trh směřuje třetina českého exportu a Německo je rovněž největším dovozcem do Česka.

Podle údajů Česko-německé obchodní a průmyslové komory působí v ČR přibližně čtyři tisíce firem s německým kapitálem, které zaměstnávají více než čtvrt milionu lidí.