Úřad vlády nově přechází na doménu vlada.gov.cz. Více informací

Aktuality

23. 1. 2024 13:04

Národní ekonomická rada vlády připravila návrhy prorůstových opatření

Národní ekonomická rada vlády (NERV) připravila návrh balíčku prorůstových opatření. Vláda Petra Fialy je v současnosti analyzuje.

Celkem 37 konkrétních bodů obsahuje návrh prorůstových opatření, který připravila vládě Petra Fialy Národní ekonomická rada vlády. Vláda z nich teď vybere ty, které jsou realizovatelné ve druhé polovině volebního období, nebo jejich realizaci je do konce mandátu vlády alespoň možné zahájit.

Cílem je vybrat taková opatření, která by v budoucnu měla přispět k vyššímu dlouhodobě udržitelnému růstu české ekonomiky. Výsledná podoba preferovaných opatření bude zveřejněna později, v přiložené příloze najdete pracovní materiál, který NERV předložil ministryním a ministrům.

Tento materiál vznikl v rámci pracovní skupiny Prorůstová opatření, která působí v rámci NERV. Za NERV koordinoval přípravu ekonom Dominik Stroukal. „Naším cílem bylo přinést zajímavé tipy, které by byly rozpočtově neutrální nebo jejichž náklady by byly velmi nízké. Šlo nám o to politiky inspirovat. Záleží na nich, jaká kombinace řešení nakonec bude zvolena,“ uvedl Dominik Stroukal.

vytisknout   e-mailem   Facebook   síť X

Fotogalerie [F] fotogalerie