Úřad vlády nově přechází na doménu vlada.gov.cz. Více informací

Aktuality

4. 2. 2024

Složení Rady pro záležitosti romské menšiny 2024

Vláda 3. ledna 2024 na svém zasedání na doporučení vládní zmocněnkyně pro záležitosti romské menšiny Lucie Fukové jmenovala 13 nových občanských členů Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Složení Rady se tak výrazně změnilo. Ze přechozích občanských členů zůstali v radě pouze čtyři. Celkově má rada 34 členů, z toho 17 občanských členů, z nichž je 16 Romů. Přinášíme medailonky jednotlivých členů a členek občanské části rady.

celý text zprávy

1. 2. 2024

Přihlaste se do nové výzvy OPZ+ zaměřené na romské a proromské organizace

Ministerstvo práce a sociálních věcí vyhlašuje novou výzvu v rámci OPZ+ zaměřenou na romské a proromské organizace. Vyzývám neziskovky, aby se do této výzvy zapojily a pomohly naplňovat Strategii romské integrace. Výzva je otevřená do 22. dubna 2024.

celý text zprávy

5. 1. 2024

Vláda jmenovala 13 nových členů Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Zmocněnkyně Fuková plánuje nový způsob práce

Na doporučení vládní zmocněnkyně pro záležitosti romské menšiny Lucie Fukové jmenovala vláda na svém zasedání 3. ledna celkem 13 nových občanských členů Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Ze současných občanských členů zůstali v radě pouze čtyři. Celkově má rada 34 členů, z toho 17 občanských členů, z nichž je 16 Romů. Předsedou rady je premiér Petr Fiala, místopředsedkyní je zmocněnkyně Fuková. Ta plánuje pro rok 2024 řadu důležitých kroků v oblasti integrace a participace Romů a také nový způsob práce rady.

celý text zprávy

18. 4. 2023

Vládní zmocněnkyně Lucie Fuková oslavila Mezinárodní den Romů na Hradě. S prezidentem Pavlem a romskými studenty

Prezident Petr Pavel a jeho žena Eva Pavlová se na Pražském hradě setkali s vládní zmocněnkyní pro záležitosti romské menšiny Lucií Fukovou a romskými studenty a studentkami. Společně oslavili Mezinárodní den Romů (8. dubna). Vládní zmocněnkyně pohovořila o historii romské emancipace a důležitosti vzdělávání, prezident Pavel zdůraznil potřebu bořit předsudky a studenti představili své příběhy. Na Hradě také poprvé zazněla romská hymna.

celý text zprávy

21. 12. 2022

Vláda zřídila funkci vládního zmocněnce pro záležitosti romské menšiny, zmocněnkyní jmenovala Lucii Fukovou

Vláda Petra Fialy na jednání ve středu 21. prosince 2022 rozhodla o vytvoření funkce vládního zmocněnce pro záležitosti romské menšiny a schválila i jeho statut. K témuž dni do této funkce jmenovala Lucii Fukovou.

celý text zprávy