Úřad vlády nově přechází na doménu vlada.gov.cz. Více informací

Aktuality

5. 10. 2023

NERV a zástupci vlády diskutovali o prorůstových opatřeních a efektivitě veřejného sektoru

Členové vlády 4. října 2023 společně s Národní ekonomickou radou vlády (NERV) řešili prorůstová opatření, která by v budoucnu měla přispět k vyššímu dlouhodobě udržitelnému růstu české ekonomiky.

celý text zprávy

29. 6. 2023

Výroční zpráva Národní ekonomické rady vlády shrnuje její roční fungování

Představit fungování Národní ekonomické rady vlády (NERV) a výstupy její činnosti za poslední rok je hlavní cíl výroční zprávy NERV. Jedná se o první výroční zprávu od obnovení činnosti rady, ke kterému došlo rozhodnutím vlády ze dne 18. května 2022.

celý text zprávy

23. 6. 2023

NERV řešil regionální rozdíly a efektivitu veřejné správy

Národní ekonomická rada vlády (NERV) se ve čtvrtek 22. června 2023 sešla ve Strakově akademii tentokrát nad dlouhodobějšími tématy.

celý text zprávy

19. 5. 2023

Stanovisko NERV k vládnímu konsolidačnímu balíčku

Národní ekonomická rada vlády (NERV) diskutovala, analyzovala a hodnotila Ozdravný balíček 2024/2025 Vlády ČR (dále také jako „balíček“), představený na tiskové konferenci ve čtvrtek 11. května 2023. Členové Pracovní skupiny NERV Veřejné finance a nakonec i celého NERVu se shodli na následujícím stanovisku:

celý text zprávy

14. 4. 2023

Národní ekonomická rada vlády řešila důchody, zdravotní prevenci i vzdělávání

Ve čtvrtek 13. dubna 2023 se ve Strakově akademii uskutečnilo další jednání Národní ekonomické rady vlády (NERV). Její členové se spolu s ministry a předsedou vlády České republiky Petrem Fialou věnovali důchodům, vzdělávání i prevenci ve zdravotnictví.

celý text zprávy

2. 2. 2023

Národní ekonomická rada vlády se zabývala konsolidací státního rozpočtu a problematikou osob v exekuci

Ve Strakově akademii se ve středu 1. února 2023 uskutečnilo setkání členů Národní ekonomické rady vlády (NERV) s předsedou vlády a zástupci ekonomických resortů vlády.

celý text zprávy

3. 11. 2022

NERV prezentoval vládě náměty z oblasti rozpočtu a energetické krize

Ve středu 2. listopadu se ve Strakově akademii sešli členové vlády ke konzultacím s experty Národní ekonomické rady vlády.

celý text zprávy

25. 8. 2022

Zástupci vlády prodiskutovali se členy Národní ekonomické rady vlády, jak řešit dopady energetické krize

Zástupci ekonomických rezortů vlády společně s premiérem Petrem Fialou se v úterý 23. srpna 2022 večer sešli s členy Národní ekonomické rady vlády (NERV), aby probrali dosavadní činnost pracovních skupin Ekonomika domácností a Veřejné finance a vytyčili navazující kroky. Představeny byly dva materiály, zatím v pracovní verzi, které jsou vstupem pro vládu pro další diskusi a inspiraci.

celý text zprávy

22. 6. 2022

Členové vlády a Národní ekonomické rady vlády na prvním jednání diskutovali o přípravách rozpočtu či opatřeních v energetice

Ve středu 22. června se ve Strakově akademii poprvé setkala obnovená Národní ekonomická rada vlády s předsedou vlády a ekonomickými ministry, kteří obvykle zasedají ve formátu porady ekonomických ministrů.

celý text zprávy