Úřad vlády nově přechází na doménu vlada.gov.cz. Více informací

Aktuality

23. 1. 2024

Národní ekonomická rada vlády připravila návrhy prorůstových opatření

Národní ekonomická rada vlády (NERV) připravila návrh balíčku prorůstových opatření. Vláda Petra Fialy je v současnosti analyzuje.

celý text zprávy

5. 10. 2023

NERV a zástupci vlády diskutovali o prorůstových opatřeních a efektivitě veřejného sektoru

Členové vlády 4. října 2023 společně s Národní ekonomickou radou vlády (NERV) řešili prorůstová opatření, která by v budoucnu měla přispět k vyššímu dlouhodobě udržitelnému růstu české ekonomiky.

celý text zprávy

29. 6. 2023

Výroční zpráva Národní ekonomické rady vlády shrnuje její roční fungování

Představit fungování Národní ekonomické rady vlády (NERV) a výstupy její činnosti za poslední rok je hlavní cíl výroční zprávy NERV. Jedná se o první výroční zprávu od obnovení činnosti rady, ke kterému došlo rozhodnutím vlády ze dne 18. května 2022.

celý text zprávy

23. 6. 2023

NERV řešil regionální rozdíly a efektivitu veřejné správy

Národní ekonomická rada vlády (NERV) se ve čtvrtek 22. června 2023 sešla ve Strakově akademii tentokrát nad dlouhodobějšími tématy.

celý text zprávy

19. 5. 2023

Stanovisko NERV k vládnímu konsolidačnímu balíčku

Národní ekonomická rada vlády (NERV) diskutovala, analyzovala a hodnotila Ozdravný balíček 2024/2025 Vlády ČR (dále také jako „balíček“), představený na tiskové konferenci ve čtvrtek 11. května 2023. Členové Pracovní skupiny NERV Veřejné finance a nakonec i celého NERVu se shodli na následujícím stanovisku:

celý text zprávy

14. 4. 2023

Národní ekonomická rada vlády řešila důchody, zdravotní prevenci i vzdělávání

Ve čtvrtek 13. dubna 2023 se ve Strakově akademii uskutečnilo další jednání Národní ekonomické rady vlády (NERV). Její členové se spolu s ministry a předsedou vlády České republiky Petrem Fialou věnovali důchodům, vzdělávání i prevenci ve zdravotnictví.

celý text zprávy

2. 2. 2023

Národní ekonomická rada vlády se zabývala konsolidací státního rozpočtu a problematikou osob v exekuci

Ve Strakově akademii se ve středu 1. února 2023 uskutečnilo setkání členů Národní ekonomické rady vlády (NERV) s předsedou vlády a zástupci ekonomických resortů vlády.

celý text zprávy

3. 11. 2022

NERV prezentoval vládě náměty z oblasti rozpočtu a energetické krize

Ve středu 2. listopadu se ve Strakově akademii sešli členové vlády ke konzultacím s experty Národní ekonomické rady vlády.

celý text zprávy

25. 8. 2022

Zástupci vlády prodiskutovali se členy Národní ekonomické rady vlády, jak řešit dopady energetické krize

Zástupci ekonomických rezortů vlády společně s premiérem Petrem Fialou se v úterý 23. srpna 2022 večer sešli s členy Národní ekonomické rady vlády (NERV), aby probrali dosavadní činnost pracovních skupin Ekonomika domácností a Veřejné finance a vytyčili navazující kroky. Představeny byly dva materiály, zatím v pracovní verzi, které jsou vstupem pro vládu pro další diskusi a inspiraci.

celý text zprávy

22. 6. 2022

Členové vlády a Národní ekonomické rady vlády na prvním jednání diskutovali o přípravách rozpočtu či opatřeních v energetice

Ve středu 22. června se ve Strakově akademii poprvé setkala obnovená Národní ekonomická rada vlády s předsedou vlády a ekonomickými ministry, kteří obvykle zasedají ve formátu porady ekonomických ministrů.

celý text zprávy