Úřad vlády nově přechází na doménu vlada.gov.cz. Více informací

Očekáváné události

8. 3. 2022 14:29

9. března 2022: Schůze vlády ČR, předpokládaná TK ve 14.00

Ve středu 9. března od 10.00 hodin zasedne ve Strakově akademii vláda Petra Fialy. Upozorňujeme, že kvůli nepříznivé epidemické situaci bude počet novinářů na tiskové konferenci omezen na držitele dlouhodobých akreditací a neuskuteční se fototermín ani doorstep před začátkem jednání.

Vláda projedná návrh zákona, kterým se ruší zákon o elektronické evidenci tržeb, novelu zákona o spotřebních daních či novelu nařízení vlády, kterým jsou určena kritéria pro určení prvku kritické infrastruktury. Projedná i osm kontrolních nálezů Nejvyššího kontrolního úřadu a zabývat se bude i aktuální problematikou související s humanitární a migrační krizí v důsledku ruského útoku na Ukrajinu.

Program jednání vlády 9. března 2022 naleznete na https://apps.odok.cz/djv-agenda?date=2022-03-09.

Termín

9. března 2022

Místo

Úřad vlády ČR, nábřeží Edvarda Beneše 4, Praha 1

Program

10.00 – začátek jednání vlády bez fototermínu
14.00 – tisková konference (čas tiskové konference se může změnit s ohledem na průběh jednání)

Důležité informace k akreditaci

Vzhledem k nepříznivé epidemické situaci je počet přítomných médií na tiskové konferenci omezen na držitele dlouhodobých akreditací. Přechodně bude konference dostupná také videokonferenčně. V případě, že byste se k videokonferenci chtěli připojit, je nutná akreditace nejpozději do středy 9. března do 9.00 na e-mail akreditace@vlada.cz.

Upozorňujeme, že po dobu pobytu v budově Úřadu vlády ČR je nutné mít nasazený respirátor třídy FFP2 (KN95) či obdobně účinný prostředek ochrany dýchacích cest v souladu s mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví o povinné ochraně dýchacích cest.

Fototermíny na začátku jednání a doorstep se vzhledem k epidemické situaci neuskuteční.

 

Odbor komunikace Úřadu vlády ČR
Tiskové oddělení
e-mail: tiskove@vlada.cz
telefon: 22400 2058/2059/2316/2596/2625
www.vlada.cz | twitter.com/strakovka | facebook.com/uradvlady

vytisknout   e-mailem   Facebook   síť X