Úřad vlády nově přechází na doménu vlada.gov.cz. Více informací

Očekáváné události

16. 11. 2021 12:28

18. listopadu 2021: Mimořádná schůze vlády ČR, předpokládaná TK ve 13.00

Ve čtvrtek 18. listopadu od 11.00 hodin se ve Strakově akademii uskuteční mimořádná schůze vlády Andreje Babiše v demisi. Upozorňujeme, že kvůli nepříznivé epidemické situaci bude počet novinářů na tiskové konferenci omezen na držitele dlouhodobých akreditací a neuskuteční se ani doorstep a fototermín před začátkem jednání.

Vláda projedná návrhy na zpřísnění protiepidemických opatření Ministerstva zdravotnictví v souvislosti s aktuální krajně nepříznivou epidemickou situací v ČR.

Termín

18. listopadu 2021

Místo

Úřad vlády ČR, nábřeží Edvarda Beneše 4, Praha 1

Program

11.00 – začátek jednání vlády bez fototermínu
13.00 – tisková konference as tiskové konference se může změnit s ohledem na průběh jednání)

Důležité informace k akreditaci

Vzhledem k nepříznivé epidemické situaci je počet přítomných médií na tiskové konferenci omezen na držitele dlouhodobých akreditací. Přechodně bude konference dostupná také videokonferenčně. V případě, že byste se k videokonferenci chtěli připojit, je nutná akreditace nejpozději do čtvrtka 18. listopadu do 10.00 na e-mail akreditace@vlada.cz.

Upozorňujeme, že podmínkou pro vstup do Strakovy akademie je předložení národního certifikátu o provedeném očkování proti onemocnění covid-19, pokud od dokončeného očkování uplynulo nejméně 14 dní, nebo potvrzení, že dotyčná osoba před nejvýše 180 dny prodělala laboratorně potvrzené onemocnění covid-19, případně potvrzení o negativním výsledku testu na přítomnost viru SARS CoV-2, ne starším než 24 hodin v případě antigenního testu či 72 hodin v případě RT-PCR vyšetření.

Po dobu pobytu v budově Úřadu vlády ČR je nutné mít nasazený respirátor třídy FFP2 (KN95) či obdobně účinný prostředek ochrany dýchacích cest v souladu s mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví o povinné ochraně dýchacích cest.

Fototermíny na začátku jednání a doorstep se vzhledem k epidemické situaci neuskuteční.

 

Odbor komunikace Úřadu vlády ČR
Tiskové oddělení
e-mail: tiskove@vlada.cz
telefon: 22400 2058/2059/2316/2596/2625
www.vlada.cz | twitter.com/strakovka | facebook.com/uradvlady

vytisknout   e-mailem   Facebook   síť X