Úřad vlády nově přechází na doménu vlada.gov.cz. Více informací

Očekáváné události

10. 6. 2016 13:53

11. - 12. června 2016: Úřad vlády ČR otevírá veřejnosti zahradu Strakovy akademie

I v letošním roce otevírá veřejnosti své brány zahrada Strakovy akademie. O víkendu 11. a 12. června 2016 vždy od 10 do 17 hodin se tak Úřad vlády ČR připojuje k mezinárodnímu festivalu Víkend otevřených zahrad, který probíhá v několika evropských zemích. Zpestřením prohlídky zahrady bude fotografická výstava Osudy Strakovy akademie k výročí 240 let od založení nadace hraběte Jana Petra Straky a 120 let od dostavby budovy. V rámci těchto výročí bude Strakova akademie po následující tři noci zářit v národních barvách.

Zahrada projektovaná podle návrhu významného zahradního architekta Františka Thomayera původně sloužila studentům akademie k odpočinku a sportu. Sportovní náčiní bylo odstraněno v souvislosti s využitím budovy akademie k vládním účelům po roce 1945. V současné době se na zahradě konají oficiální přijetí zahraničních návštěv a v průběhu roku je veřejnosti uzavřena.

Zahrada Strakovy akademie je chráněna jako památka UNESCO, protože se nachází na území pražského centra, které na prestižní seznam světového dědictví patří. Zároveň je společně se Strakovou akademií chráněna také jako kulturní památka České republiky.
 

Návštěvníci budou mít možnost procházet zahradu individuálně nebo se mohou připojit ke komentovaným prohlídkám historiků, které budou probíhat v pravidelných hodinových intervalech.

Zahrada Strakovy akademie bude přístupná také následující dva červnové víkendy z Kosárkova nábřeží v sobotu a v neděli vždy od 10 do 17 hodin. 

Těšíme se na vaši návštěvu!

Adresa

Úřad vlády ČR, nábř. Edvarda Beneše 128/4, Praha 1

Vstup do zahrady z Kosárkova nábřeží!

MgA. Martin Ayrer
mluvčí vlády, ředitel Odboru komunikace
Government Spokesperson and Director of Department of Communication
Úřad vlády České republiky | Office of the Government of the Czech Republic
nábřeží Edvarda Beneše 4
CZ -118 01 Praha 1
T: +420 224 002 054
M: +420 602 135 517
www.vlada.cz | twitter.com/strakovka | facebook.com/uradvlady

vytisknout   e-mailem   Facebook   síť X