Úřad vlády nově přechází na doménu vlada.gov.cz. Více informací

Na pravou míru

6. 6. 2017 17:41

Úřad vlády ČR šetří, tři roky po sobě snížil náklady na hospodaření

Úřad vlády ČR se důrazně ohrazuje proti lživému tvrzení předsedy hnutí ANO Andreje Babiše. Ten v rozhovoru pro deník Právo zkritizoval Úřad vlády ČR kvůli údajné nehospodárnosti. Úřad vlády přitom, jak vyplývá i z pravidelně zveřejňovaných výročních Zpráv o činnosti Úřadu vlády, zavedl za současné vlády účinná úsporná opatření. Pro vedení Úřadu vlády ČR je šetrná správa a snižování provozních nákladů jednou z hlavních priorit.

Díky těmto úsporným opatřením se náklady na hospodaření Úřadu vlády ČR za vlády Bohuslava Sobotky již tři roky po sobě snižují. Z celkového objemu rozpočtu ve výši 1 011,5 milionu korun, který měl úřad v roce 2016 k dispozici, vyčerpal během loňského roku celkem 873,4 milionu korun, tedy jen 86,3 %.

U žádné z rozpočtových položek Úřad vlády nepřekročil předpokládanou částku. Jen na energiích se podařilo meziročně ušetřit 1,7 milionu korun, tj. o cca 36 procent méně oproti původnímu plánu. Například v oblasti poradenských, konzultačních a právních služeb ušetřil Úřad vlády oproti schválenému rozpočtu na rok 2016 40 procent nákladů.

Tvrzení Andreje Babiše pro deník Právo je tedy zjevně nepravdivé. Svými neuváženými a nepodloženými výroky předseda hnutí ANO poškozuje dobré jméno Úřadu vlády ČR a znehodnocuje i práci všech jeho zaměstnanců.

Výroční zprávy o hospodaření jsou zveřejněny na webové stránce Úřadu vlády ČR.

vytisknout   e-mailem   Facebook   síť X