Úřad vlády nově přechází na doménu vlada.gov.cz. Více informací

Aktuálně

4. 7. 2007 10:03

Vývojem spotřeby elektřiny v ČR se bude zabývat zvláštní studie

Vývojem spotřeby elektrické energie v tuzemsku v následujících letech se bude zabývat společná studie ministerstev průmyslu a obchodu, životního prostředí a zahraničních věcí.

Měla by zahrnovat scénář nezvýšené spotřeby, rostoucí spotřeby vzhledem k hospodářskému růstu a scénář havarijní pro případ výpadku jiných energetických zdrojů. Po jednání bezpečnostní rady státu to uvedl premiér Mirek Topolánek.

Rada podle něj vzala na vědomí zprávu ministerstva zahraničních věcí o dalším postupu při zajištění energetické bezpečnosti Česka s tím, že existuje rozpor s MŽP ve věci elektrické energie. Tento úřad totiž předpokládá menší růst spotřeby v dalších deseti až 15 letech. Proto rada rozhodla o vypracování zmíněných tří scénářů - optimistického, optimálního a havarijního, podotkl premiér.

Rada dnes dostala také informaci o ptačí chřipce, lokalizaci nedávných výskytů a jejich řešení. "Ukázalo se, že ty systémy, které jsou nastaveny, fungují správně," uvedl premiér.

Ministr zemědělství Petr Gandalovič rovněž předložil zprávu, která vyhodnocovala řešení krizové situace způsobené lednovým orkánem Kyril. Rada podle Topolánka konstatovala, že tehdejší vyhlášení nouzového stavu napomohlo řešení problému. Zpracováno je 76 procent kalamitního dříví, dodal premiér.

klh, čtk

vytisknout   e-mailem   Facebook   síť X

Fotogalerie [F] fotogalerie