Úřad vlády nově přechází na doménu vlada.gov.cz. Více informací

Aktuálně

28. 4. 2010 13:14

Rakouský ministr pro evropské a mezinárodní záležitosti navštívil Českou republiku

Michael Spindelegger se na své pracovní návštěvě setkal s ministrem zahraničních věcí Janem Kohoutem.

Na společné schůzce rakouský ministr potvrdil omezení přístupu českých občanů na rakouský pracovní trh. Ochranu svého pracovního trhu si Rakousko prosadilo po vstupu nových členských zemí do Evropské unie. Omezení je pouze dočasné a podle ujištění Spindeleggera má skončit v květnu roku 2011.

Ministři dále hovořili o možné podpoře kandidatury České republiky na umístění evropského navigačního systému Galileo. Jednání se dotklo i otázek týkajících se současné situace na Západním Balkáně a dalšího rozšiřování Evropské unie či Evropské služby vnější akce.

V rozhovoru se dotkli i projektu Východního partnerství a další spolupráce v rámci středoevropského regionu, kde se shodli na nutnosti posílení vzájemných vztahů mezi jednotlivými zeměmi. V rámci tohoto tématu ministři zahraničí hovořili také o Dunajské strategii, Visegrádské spolupráci a Regionálním partnerství. Jan Kohout a Michael Spindelegger se v rámci společného jednání shodli také na pokračování úspěšné bilaterální spolupráce při sdílení zastupitelských úřadů ve třetích zemích.

Michael Spindelegger pochválil současné česko-rakouské vztahy a český ministr Jan Kohout svému rakouskému protějšku slíbil, že Česká republika bude v případě výstavby nových jaderných reaktorů rakouskou stranu informovat a tuto problematiku s ní též diskutovat.

Zdroj: MZV

vytisknout   e-mailem   Facebook   síť X

Fotogalerie [F] fotogalerie