Úřad vlády nově přechází na doménu vlada.gov.cz. Více informací

Aktuálně

4. 9. 2015 17:21

Premiéři zemí Visegrádské skupiny přijali na summitu v Praze společné prohlášení k migraci

Mimořádný summit předsedů vlád zemí Visegrádské skupiny k řešení migrační krize, 4. září 2015.
Mimořádný summit předsedů vlád zemí Visegrádské skupiny k řešení migrační krize, 4. září 2015.
V pátek 4. září se v Praze uskutečnil mimořádný summit premiérů zemí Visegrádské skupiny, který se zabýval současným vývojem a dopady migrační krize v Evropě. Výsledkem summitu je přijetí Společného prohlášení předsedů vlád států Visegrádské skupiny, ve kterém se premiéři zemí V4 shodli na společném postupu při řešení migrační krize a deklarovali vzájemnou solidaritu.

Pro zobrazení videa je nutné povolit JavaScript. Zde jsou instrukce jak povolit JavaScript ve Vašem webovém prohlížeči.

Nahrává se přehrávač videa ...

Předsedové vlád České republiky, Polska a Slovenské republiky vyjádřili plnou podporu Maďarsku při vypořádávání se s migračními tlaky. Dále se lídři středoevropského regionu shodli na posílení svých závazků při pomoci v zemích původu a tranzitu uprchlíků, poskytnutí expertů a vybavení pro ochranu vnějších hranic EU a zesílení boje proti pašerákům a převaděčům.

Premiéři také vyzvali ke společnému postupu EU, a to především v provádění závěrů Evropské rady, včetně vytvoření systému tzv. hotspots. Dalším úkolem pro celou EU, na kterém se předsedové vlád zemí V4 shodli, je efektivní kontrola a ochrana vnějších hranic prostřednictvím společných operací. Státy Visegrádské skupiny rovněž vyzvaly Evropskou komisi k vytvoření společného seznamu bezpečných třetích zemí.

Plné znění Společného prohlášení předsedů vlád států Visegrádské skupiny je k dispozici na /cz/spolecne-prohlaseni-predsedu-vlad-statu-visegradske-skupiny-134160/

 

vytisknout   e-mailem   Facebook   síť X

Fotogalerie

Související zprávy

Fotogalerie [F] fotogalerie