Úřad vlády nově přechází na doménu vlada.gov.cz. Více informací

Aktuálně

21. 6. 2017 18:05

Premiér Sobotka uvedl do úřadu nového ministra školství, mládeže a tělovýchovy Stanislava Štecha

Prezident ČR Miloš Zeman jmenoval do funkce ministra školství, mládeže a tělovýchovy Stanislava Štecha, 21. června 2017.
Prezident ČR Miloš Zeman jmenoval do funkce ministra školství, mládeže a tělovýchovy Stanislava Štecha, 21. června 2017.
Předseda vlády Bohuslav Sobotka uvedl ve středu 21. června 2017 do úřadu nového ministra školství, mládeže a tělovýchovy Stanislava Štecha, kterého předtím jmenoval na Pražském hradě do funkce prezident republiky. Stanislav Štech nahradí ve funkci Kateřinu Valachovou.

 

„Chtěl bych popřát novému ministrovi Stanislavu Štechovi hodně sil, hodně štěstí, pevné nervy v příštích měsících. Diskutovali jsme dnes o klíčových prioritách, které jako předseda vlády pro ministerstvo školství v příštích měsících do konce letošního roku vidím. Témata jsou myslím nasnadě,“ uvedl předseda vlády Bohuslav Sobotka, který zároveň poděkoval odcházející ministryni Kateřině Valachové za velmi dobrou práci a úspěchy, které se jí podařily dosáhnout. „Myslím si, že odvedla poctivý kus práce ve prospěch českého školství,“ konstatoval premiér.

Prioritní úkoly nového ministra školství, mládeže a tělovýchovy

  1. Intenzivní vyjednávání o státním rozpočtu pro resort školství na rok 2018, zejména pokud jde o navýšení rozpočtu pro vysoké školy
  2. Zajištění finančních prostředků na zvýšení platů učitelů o 15%
  3. Zajištění finančních prostředků na dorovnání platů nepedagogických pracovníků
  4. Zajištění finančních prostředků na financování regionálního školství
  5. Zajištění transparentní podpory sportu a rychlé vyplacení dotací v souladu s pravidly
  6. Rychlé a efektivní čerpání operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělání

vytisknout   e-mailem   Facebook   síť X

Fotogalerie

Související zprávy

Fotogalerie [F] fotogalerie