Úřad vlády nově přechází na doménu vlada.gov.cz. Více informací

Aktuálně

17. 2. 2017 18:02

Premiér Sobotka přijal nového velvyslance Korejské republiky, jednali o dalších možnostech spolupráce obou zemí

Premiér Bohuslav Sobotka přijal nového mimořádného a zplnomocněného velvyslance Korejské republiky v ČR Seoung-Hyun Moona, 17. února 2017.
Premiér Bohuslav Sobotka přijal nového mimořádného a zplnomocněného velvyslance Korejské republiky v ČR Seoung-Hyun Moona, 17. února 2017.
Předseda vlády Bohuslav Sobotka přijal v pátek 17. února 2017 ve Strakově akademii nového mimořádného a zplnomocněného velvyslance Korejské republiky v České republice Seoung-Hyun Moona. Premiér novému velvyslanci poblahopřál k nástupu do funkce a ocenil současnou mimořádnou úroveň česko-korejských vztahů.

Premiér Sobotka během jednání s korejským velvyslancem připomněl strategické partnerství, které obě země uzavřely v únoru 2015. Týká se pěti základních oblastí spolupráce – ekonomické, politické a bezpečnostní, ve školství, kultuře a turistickém ruchu a také v regionálních a globálních záležitostech. Obě strany se shodly, že strategické partnerství je oboustranně intenzivně naplňováno. Jižní Korea je dnes významným obchodním partnerem a investorem v ČR, partnerem v aplikovaném výzkumu, a roste rovněž počet korejských turistů, kteří navštěvují Českou republiku. Premiér Sobotka vyjádřil přesvědčení, že nový velvyslanec je zárukou, že velmi dobré vztahy mezi oběma zeměmi budou pokračovat i nadále.

vytisknout   e-mailem   Facebook   síť X

Fotogalerie [F] fotogalerie