Úřad vlády nově přechází na doménu vlada.gov.cz. Více informací

Aktuálně

14. 9. 2009 11:05

Premiér Fischer dnes jednal s místopředsedou vlády Ruské federace Žukovem

Místopředseda vlády Ruské federace A.D. Žukov a premiér J. Fischer / Deputy Prime Minister Žukov of the Russian Federation and PM J.Fischer, 14.9.2009
Místopředseda vlády Ruské federace A.D. Žukov a premiér J. Fischer / Deputy Prime Minister Žukov of the Russian Federation and PM J.Fischer, 14.9.2009
Předseda vlády Jan Fischer se dnes ráno sešel s místopředsedou vlády Ruské federace Alexandrem Dmitrijevičem Žukovem v Kramářově vile.

Pracovní jednání proběhlo u příležitosti 5. zasedání mezivládní Komise pro hospodářskou, průmyslovou a vědecko-technickou spolupráci mezi ČR a RF, které za českou část předsedá ministr průmyslu a obchodu Vladimír Tošovský.

V úvodu jednání se oba představitelé vzájemně informovali o stavu ekonomik v době probíhající hospodářské krize. Vyjádřili oboustranný zájem nejen v oblasti rozšíření vzájemného obchodu ve smyslu výměny zboží, ale především na podpoře investic a spolupráci ve vědecko-technické oblasti v letech 2009 a 2010.


Hovořili také o energetice a bezpečnosti dodávek. V této souvislosti za klíčovou označil premiér Jan Fischer transparentnost, férovost a pragmatický princip ve vzájemných vztazích. Strany si potvrdily zájem nadále spolupracovat na nových energetických projektech, např. v dodávkách surovin, v oblasti jaderné energetiky nebo alternativních zdrojích.

Vzájemná obchodní výměna za rok 2008 dosáhla 13,1mld USD.

Roman Prorok, mluvčí vlády ČR

vytisknout   e-mailem   Facebook   síť X

Fotogalerie [F] fotogalerie