Úřad vlády nově přechází na doménu vlada.gov.cz. Více informací

Aktuálně

29. 1. 2024 16:09

Premiér Fiala slavnostně otevřel Vysočina Arenu a jednal s Asociací soukromého zemědělství

Premiér Fiala si prohlédl areál zrekonstruované Vysočina Areny v Novém Městě na Moravě, kde se uskuteční mistrovství světa v biatlonu, 29. ledna 2024.
Premiér Fiala si prohlédl areál zrekonstruované Vysočina Areny v Novém Městě na Moravě, kde se uskuteční mistrovství světa v biatlonu, 29. ledna 2024.
Zmodernizovanou Vysočina Arenu, do které se za pár týdnů vrátí po jedenácti letech mistrovství světa v biatlonu, v pondělí 29. ledna 2024 znovuotevřel premiér Petr Fiala společně s hejtmanem Vysočiny Vítězslavem Schrekem, předsedou Národní sportovní agentury Ondřejem Šebkem, prezidentem Českého svazu biatlonu Jiřím Hamzou, starostou Nového Města na Moravě Michalem Šmardou a dalšími.

Rekonstrukce Vysočina Areny se dotkla v podstatě celého areálu – tratí, zázemí i použitých technologií, které od roku 2013 už zastaraly. Finančně se na rekonstrukci podílely především Národní sportovní agentura a Kraj Vysočina, ale také Český svaz biatlonu, který celý projekt koordinoval. Celkové výdaje investiční akce činily cca 486 mil. Kč.

„Chtěl bych poděkovat všem, kteří se podíleli na rekonstrukci tohoto areálu. Jednou z motivací k rekonstrukci byly i požadavky mezinárodních sportovních federací, které bylo třeba splnit, aby se tu mohly pořádat nejvyšší soutěže jako je právě blížící se MS v biatlonu. Přál bych nám všem, aby nový areál byl svědkem nějakých medailí pro Českou republiku a samozřejmě také, aby z něj měli radost čeští občané, kteří se budou dívat na sportovní akce v zimních nebo letních měsících. Ať nám všem dobře slouží,“ popřál Fiala.

Ještě před otevřením Vysočina Areny navštívil předseda vlády rodinnou Farmu Konvalinka, která ekologicky hospodaří zhruba na 90 hektarech půdy v CHKO Žďárské vrchy a chová cca 100 kusů masného skotu plemene Parthenaise, který pochází z Francie. Právě zde se také sešel se zástupci Asociace soukromého zemědělství. Společně jednali o změnách a potřebách malých zemědělců v ČR.

„Když jsme přišli do vlády, byla jedním z velkých témat podpora malých a středních zemědělců. V minulosti byly zvýhodňovány zejména velké agrokoncerny. My jsme se ale rozhodli podmínky narovnat tak, aby byly spravedlivé. Mimo jiné jsem se bavil s Asociací soukromého zemědělství o tom, jak nové podmínky pomáhají menším farmám a co ještě jako vláda můžeme udělat,“ dodal premiér.

vytisknout   e-mailem   Facebook   síť X

Fotogalerie

Související zprávy

Fotogalerie [F] fotogalerie