Úřad vlády nově přechází na doménu vlada.gov.cz. Více informací

Aktuálně

26. 9. 2023 16:28

Premiér Fiala: NSA bude příští rok hospodařit s rozpočtem 6,9 miliardy Kč

Premiér Petr Fiala na tiskové konferenci po jednání s předsedou Národní sportovní agentury, 26. září 2023.
Premiér Petr Fiala na tiskové konferenci po jednání s předsedou Národní sportovní agentury, 26. září 2023.
Národní sportovní agentura bude v roce 2024 hospodařit se slibovaným rozpočtem 6,9 mld. Kč. Předseda vlády České republiky Petr Fiala to uvedl v úterý 26. září 2023 během návštěvy Národní sportovní agentury (NSA).

„Jednání vzhledem k tomu, jak vypadá rozpočtová situace, nebyla jednoduchá. Tomu definitivnímu rozhodnutí napomohly i argumenty, které předložila NSA, a ukazuje se, že pod vedením pana předsedy Šebka si NSA získává stále větší důvěru i pokud jde o dotace a rozdělování finančních prostředků,“ uvedl premiér Fiala.

V roce 2024 bude sport mimořádně silným mediálním a společenským tématem – budou se konat Olympijské hry v Paříži, v Česku se pak uskuteční MS v biatlonu a ledním hokeji. „Tyto akce prostřednictvím Národní sportovní agentury finančně podporujeme a já věřím, že naši reprezentanti budou na těchto důležitých akcích úspěšní,“ uvedl předseda vlády.

Vláda podpořila sportovní kluby také v době energetické krize, kdy zastropovala ceny energií pro sportovní kluby a provozovatele a přidala bezmála 400 milionů korun na dotace, které sportovním organizacím pomohly s úhradou cen za energie. „Jsem si vědom toho, že řada sportovních spolků a klubů je na pomoci státu existenčně závislá a pomoc státu je důležitá. Právě tyto kluby, které nejsou vidět, připravují sportovce, které pak obdivujeme v NHL, Premier League nebo jako olympijské vítěze a mistry světa. A i když se většina těchto lidí sportem v budoucnu neživí, tak získávají během mládí návyky ke zdravému životnímu stylu. To je něco, co je bohužel čím dál méně obvyklé, ale na co musíme dbát a co musíme podporovat. Moje vláda opravdu nechce, aby děti přestaly sportovat,“ konstatoval premiér Fiala.

V závěru pak premiér poděkoval předsedovi NSA Ondřeji Šebkovi za jeho dosavadní práci v čele agentury, do něhož nastoupil před 10 měsíci. Jeho hlavním úkolem bylo zrychlit administraci a vyplácení dotačních peněz, zejména těch, které putují do dětského a mládežnického sportu. „To se vedení agentury v čele s panem předsedou úspěšně daří. Je dobře, že nové vedení úzce spolupracuje s ministerstvem financí a sněmovním politickým orgánem K10 Sport. Chtěl bych také pochválit komunikaci NSA se sportovním prostředím a se samosprávami. Věřím, že spolupráce NSA se sportovními kluby bude i nadále tak úspěšná, jako byla pod vedením pana Šebka doposud, je tady vidět velmi dobře odvedená práce,“ řekl premiér Fiala.

vytisknout   e-mailem   Facebook   síť X

Fotogalerie

Související zprávy

Fotogalerie [F] fotogalerie