Úřad vlády nově přechází na doménu vlada.gov.cz. Více informací

Aktuálně

15. 8. 2016 14:32

Premiér Bohuslav Sobotka uvedl do funkce nového ředitele BIS Michala Koudelku

Předseda vlády Bohuslav Sobotka uvedl 15. srpna 2016 do funkce nového ředitele Bezpečnostní informační služby Michala Koudelku.
Předseda vlády Bohuslav Sobotka uvedl 15. srpna 2016 do funkce nového ředitele Bezpečnostní informační služby Michala Koudelku.
Předseda vlády Bohuslav Sobotka uvedl v pondělí 15. srpna 2016 v sídle BIS do funkce nového ředitele Bezpečnostní informační služby Michala Koudelku. Jeho jmenování odsouhlasila vláda na svém jednání 27. července 2016 a ve funkci nahradil Jiřího Langa, který požádal vládní kabinet o uvolnění ze své pozice v červnu tohoto roku.

„Kvalitní fungování zpravodajských služeb je v době sílících bezpečnostních hrozeb a rizik, kterým Evropa čelí, mimořádně důležité. Jsem proto rád, že Bezpečnostní informační službu povede dál zkušený odborník, od kterého očekávám zajištění kontinuity i důraz na kvalitní práci zpravodajců. Jednoznačnou prioritou je v současné době boj proti terorismu, který vyžaduje intenzivní mezinárodní spolupráci, ale i dobrou komunikaci a akceschopnost všech českých bezpečnostních složek. Věřím, že nový ředitel BIS učiní maximum pro zajištění bezpečnosti našich občanů a ochrany důležitých zájmů České republiky,“ uvedl předseda vlády Bohuslav Sobotka.

Návrhem na jmenování Michala Koudelky do čela BIS se už 14. července zabýval Výbor pro bezpečnost Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Výbor návrh projednal a doporučil vládě, aby Michala Koudelku do funkce ředitele Bezpečnostní informační služby jmenovala. Tento návrh odsouhlasila vláda na svém jednání 27. července 2016.

Michal Koudelka byl od roku 2006 až doposud ředitelem odboru kontrašpionáže Bezpečnostní informační služby. V BIS působí od devadesátých let.

vytisknout   e-mailem   Facebook   síť X

Fotogalerie [F] fotogalerie