Úřad vlády nově přechází na doménu vlada.gov.cz. Více informací

Aktuálně

4. 4. 2014 14:04

Premiér Bohuslav Sobotka jednal s generálním tajemníkem OSN Pan Ki-munem

Premiér Bohuslav Sobotka jednal s generálním tajemníkem OSN Pan Ki-munem, 4. dubna 2014.
Premiér Bohuslav Sobotka jednal s generálním tajemníkem OSN Pan Ki-munem, 4. dubna 2014.
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se v pátek 4. dubna 2014 setkal s generálním tajemníkem Organizace spojených národů Pan Ki-munem. Tématem společného jednání byly především aktuální mezinárodní otázky, ochrana lidských práv, mírové mise OSN a možná reforma této mezinárodní organizace.

Československo stálo v roce 1945 u zrodu OSN a přispělo k formování této důležité mezinárodní organizace. ČR považuje své aktivní členství v OSN a podíl na mírových misích za jednu z priorit v rámci své zahraniční politiky. Rádi bychom účast českých zástupců na jednotlivých misích rozšířili a přispěli ještě více ke snaze OSN o udržování mezinárodního míru, bezpečnosti a stability," uvedl premiér Bohuslav Sobotka.

Nahrává se přehrávač videa ...

Česká republika zároveň má záměr znovu kandidovat do Rady OSN pro lidská práva. Na činnosti tohoto orgánu se nyní podílí jako místopředsednická země a po skončení svého funkčního období v tomto roce se chce opět ucházet o členství na období let 2019 – 2021.

Dnešní jednání se zaměřilo i na možnou reformu OSN. Premiér Sobotka v této souvislosti poděkoval generálnímu tajemníkovi Pan Ki-munovi za jeho snahu zvýšit efektivitu a transparentnost institucí OSN. Předseda české vlády současně připomněl, že programové prohlášení vlády klade důraz na multilaterální diplomacii a přisuzuje OSN velkou důležitost.

Mezi další priority české zahraniční politiky patří zejména podpora ekonomické diplomacie a také prohlubování a rozšiřování evropského integračního procesu a realizace transatlantického obchodního a investičního partnerství mezi Evropskou unií a USA.

vytisknout   e-mailem   Facebook   síť X

Fotogalerie

Související zprávy

Fotogalerie [F] fotogalerie