Úřad vlády nově přechází na doménu vlada.gov.cz. Více informací

Aktuálně

19. 6. 2016 9:25

Předseda vlády se setkal s významnými podnikateli provincie Zhejiang

Předseda vlády Bohuslav Sobotka se setkal s 15 významnými podnikateli provincie Zhejiang, 19. června 2016.
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se setkal s 15 významnými podnikateli provincie Zhejiang, 19. června 2016.
Premiér Bohuslav Sobotka se setkal s významnými podnikateli a vedením provincie Zhejiang. Tématy jednání byla regionální spolupráce, obchodní a investiční příležitosti a také podpora cestovního ruchu.

Předposlední den své pracovní cesty do Čínské lidové republiky věnoval předseda vlády Bohuslav Sobotka podpoře obchodu a investic z jedné z ekonomicky nejvyspělejších provincií Číny. S guvernérem provincie Zhejiang jednal premiér Sobotka o spolupráci provincie s partnerským Plzeňským krajem, příležitostech pro obchod a investice a dalším rozvoji cestovního ruchu.

Provincie Zhejiang připravila tříletý projekt, v rámci kterého každým rokem navštíví Českou republiku tisíc turistů z Číny. V květnu tohoto roku se v provincii podařilo otevřít vízové centrum pro ČR. V současné době tak v ČLR funguje osm míst, kde mohou čínští turisté žádat o víza do České republiky. V letošním roce se tak očekává vydání celkem 45 tisíc víz do ČR, na což má vliv také posílení leteckého spojení mezi oběma zeměmi.

Během dopoledne se předseda vlády Sobotka setkal také s patnácti nejvýznamnějšími podnikateli provincie Zhejiang, se kterými prodiskutoval další možnosti spolupráce českých a čínských firem. Na závěr setkání bylo podepsáno několik memorand v nejrůznějších oblastech.

Seznam podepsaných memorand:

  • Memorandum o spolupráci mezi provincií Zhejiang a Ministerstvem průmyslu a obchodu (memorandum o rozšíření ekonomické spolupráce ČR a provincie Zhejiang v oblasti e-commerce, letectví, průmyslových parků apod.)
  • Memorandum o spolupráci Asociace krajů ČR a provincie Zhejiang
  • Memorandum o spolupráci mezi Agenturou CzechInvest a Wanfeng Auto Holding (memorandum o záměru investice 30 mil. USD do výzkumného centra v ČR zabývajícího se letectvím)
  • Memorandum o spolupráci mezi Agenturou CzechTrade a Wanfeng Auto Holding (memorandum o záměru investování firmy Wanfeng do českého leteckého průmyslu v celkové výši 100 mil. USD, budování společných leteckých projektů v ČR a ČLR)
  • Memorandum o spolupráci mezi společností Empressa Media a Zhejiang Radio and TV Group
  • Memorandum o porozumění mezi Alibaba a CzechTrade  o společné organizaci české prodejní akce na portálu Juhuasuan (memorandum o organizaci prodejní akce na portálu Juhuasuan (Alibaba) zaměřené čistě na české produkty, která bude trvat 2–3 dny, na počátku srpna 2016)                                                                    

V závěru dne bude předseda vlády Bohuslav Sobotka jednat s místopředsedkyní Státní rady ČLR paní Liou Jen-tung. Po setkání s čínským premiérem Li Keqiangem a vicepremiérem pro ekonomiku Ma Kai se jedná již o třetí setkání s vrcholnými představiteli vlády Čínské lidové republiky. 

vytisknout   e-mailem   Facebook   síť X

Fotogalerie

Související zprávy

Fotogalerie [F] fotogalerie