Úřad vlády nově přechází na doménu vlada.gov.cz. Více informací

Aktuálně

16. 6. 2009 10:26

Národní protikrizový plán zachraňuje první pracovní místa

LOGO NPP
LOGO NPP
Proexportní opatření přijatá v rámci Národního protikrizového plánu vlády začínají fungovat. Názorným příkladem je pojištění vývozního úvěru společnosti Motorpal, který umožní uskutečnit zakázku zachraňující 200 pracovních míst.

Hlavním cílem protikrizových opatření je zabránit prudkému růstu nezaměstnanosti. Ačkoli české podniky zaznamenaly propad zakázek od západoevropských partnerů, státní podpora jim pomáhá proniknout na dosud méně významné trhy. V případě Motorpalu jde o dodávku vstřikovacích čerpadel do Běloruska, což umožní zachovat práci pro dvě stovky zaměstnanců v jihlavském závodu společnosti, kteří by jinak byli propuštěni.

 

Podpora exportu zahrnuje řadu kroků přijatých již vládou pod vedením Mirka Topolánka. Jedná se především o navýšení základního kapitálu České exportní banky, její nové produkty pro malé a střední podniky, zvýšení pojistného krytí EGAP či zlevnění a zlepšení podmínek pojištění.

 

Státní pojištění úvěru Exportní garanční a pojišťovací společností (EGAP) je zahraničními partnery vnímáno velmi pozitivně a výrazně pomáhá českým podnikům získávat zakázky. Tvrzení, že by minulá vláda nereagovala na globální recesi včas, se tak ukazují jako nepravdivá.

 

Zdroj: Ministerstvo financí ČR

vytisknout   e-mailem   Facebook   síť X

Související zprávy

Fotogalerie [F] fotogalerie