Úřad vlády nově přechází na doménu vlada.gov.cz. Více informací

Aktuálně

6. 1. 2009 11:44

České předsednictví představilo své priority a pracovní program

Barvy českého předsednictví
Premiér ČR Topolánek a vicepremiér Vondra dnes v Praze představili priority a pracovní program českého předsednictví. Klíčovými prioritami budou tři "E": ekonomika, energetika a Evropa ve světě. Mottem je "Evropa bez bariér".

Česká republika, tak jak je u předsednické země obvyklé, představuje na začátku svého působení v čele EU priority a program činnosti na nadcházejících šest měsíců předsednictví. Pracovní program českého předsednictví je uvozen stručným popisem prioritních oblastí, kterým chce Česká republika v předsednické funkci věnovat zvláštní pozornost. Následuje podrobný popis agend, kterými se předsednictví bude v rámci vnitřních i vnějších politik Unie zabývat.

Dokument je výsledkem dvou let přípravných prací. Vláda při definici priorit a programu vycházela ze strategických dokumentů EU a závěrů Rad EU i Evropských rad. Spolu s Francií a Švédskem – partnery v předsednickém triu – také připravila společný osmnáctiměsíční program, který je na rok a půl pomyslným jízdním řádem EU. Priority a program českého předsednictví zároveň reagují i na aktuální výzvy, které před Evropskou unií vyvstaly posledních měsících či týdnech.

Program českého předsednictví naleznete v příloze.

vytisknout   e-mailem   Facebook   síť X

Připojené dokumenty

Fotogalerie [F] fotogalerie