Úřad vlády nově přechází na doménu vlada.gov.cz. Více informací

Aktuálně

26. 1. 2009 7:54

Česká vláda posílá pozdrav a dar papeži Benediktu XVI.

Dar předá ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil, který se jako zástupce předsedající země zúčastní generální audience papeže.

Papež Benedikt XVI. ve středu 28. ledna obdrží dopis českého premiéra a předsedy Evropské rady Mirka Topolánka a dar české vlády. Oboje předá osobně ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil, který se jako zástupce předsedající země zúčastní generální audience papeže.

Předseda vlády v osobním dopise podporuje úsilí papeže v boji za lidská práva a demokracii ve světě. Zmiňuje se také o mimořádném významu letošního roku, který je pro Českou republiku důležitý nejen pro to, že stojí v čele Evropy, ale zároveň je to 20 let od pádu železné opony a 5 let od rozšíření Evropské unie o deset členských zemí.

Darem české vlády Jeho Svatosti je faksimile knihy Horae Principii de Rohan (Kniha hodinek knížete de Rohan), která patří ke klenotům Národní knihovny České republiky a je nedílnou součástí kulturního dědictví a důkazem křesťanských kořenů české i evropské historie.

Ministr spravedlnosti se v rámci dvoudenní návštěvy Vatikánu a Svatého stolce setká také se sekretářem pro vztahy se státy Svatého stolce (ministr zahraničních věcí), s vybranými předsedy papežských rad a s předsedou guvernatorátu Městského státu Vatikán. Ministr zároveň uctí památku kardinála Josefa Berana.

Jiří Pospíšil bude při naplánovaných jednáních se zástupci Vatikánu diskutovat mimo jiné o posledním vývoji rodinného a dědického práva na evropské úrovni nebo o návrhu nového českého občanského zákoníku.

vytisknout   e-mailem   Facebook   síť X

Fotogalerie

Související zprávy

Fotogalerie [F] fotogalerie