Úřad vlády nově přechází na doménu vlada.gov.cz. Více informací

Aktuality zmocněnkyně vlády pro lidská práva

Dokumenty 1 až 10 z 56

18. 11. 2022

23. listopadu 2022: Setkání zmocněnkyně pro lidská práva a dalších hostů s médii před konferencí Násilí je možné zastavit

Ve středu 23. listopadu 2022 se uskuteční s médii před konferencí Násilí je možné zastavit: Psychologie násilí a terapie pro osoby, které se dopouštějí násilí v blízkých vztazích. Na tiskové konferenci bude představena knihy Násilí je možné zastavit, která seznamuje s inovativními a moderními metodami v této problematice.

celý text zprávy

5. 10. 2022

Dovednosti pro psychickou odolnost a vzájemný respekt by měly být systematicky rozvíjeny ve všech školách

Ve středu 21. září 2022 proběhla konference k tématu rozvoje dovedností pro psychickou odolnost a vzájemný respekt pod záštitou vládní zmocněnkyně pro lidská práva Mgr. Kláry Šimáčkové Laurenčíkové a radního pro oblast školství hl. m. Prahy PhDr. Mgr. Víta Šimrala, Ph.D. et Ph.D. Na konferenci vystoupili pedagogové, psychologové a další odborní pracovníci, kteří se shodli na potřebě inovace této oblasti v rámci aktuálních změn českého kurikula, revizí RVP.

celý text zprávy

11. 5. 2022

Novou vládní zmocněnkyní pro lidská práva byla jmenována Klára Šimáčková Laurenčíková

Novou vládní zmocněnkyní se s účinností od 11. května 2022 stala Mgr. Klára Šimáčková Laurenčíková. Do funkce ji jmenovala vláda Petra Fialy.

celý text zprávy

16. 12. 2021

Zmocněnkyně Helena Válková s Výborem pro práva starších lidí k očkování proti covid-19

Výbor pro práva starších lidí při Radě vlády pro lidská práva společně se zmocněnkyní pro lidská práva Helenou Válkovou na svém zasedání 15. prosince formuloval stanovisko k povinnému očkování proti covid-19.

celý text zprávy

10. 12. 2021

Zmocněnkyně pro lidská práva k manželství stejnopohlavních párů

U příležitosti Dne lidských práv zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková vyjádřila přesvědčení, že i Česká republika bude v budoucnu umožňovat stejnopohlavním párům uzavírat občanský sňatek

celý text zprávy

25. 11. 2021

Vyjádření zmocněnkyně vlády pro lidská práva Heleny Válkové k otázkám povinného očkování

V posledních dnech se na mne občané často obracejí s dotazem, jaké postoje budu v zájmu ochrany základních lidských práv prosazovat v otázkách aktuálně diskutovaného povinného očkování proti nemoci covid-19. Zde je má odpověď.

celý text zprávy

22. 11. 2021

Rada vlády pro záležitosti romské menšiny nominovala kandidáta na romského zmocněnce

V pondělí 22. listopadu se potřetí v tomto roce sešla ke svému jednání Rada vlády pro záležitosti romské menšiny. Zabývala se, mimo jiné, nominací kandidáta na nově zřizovanou pozici zmocněnce vlády pro záležitosti romské menšiny.

celý text zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 56