Úřad vlády nově přechází na doménu vlada.gov.cz. Více informací

Tiskové zprávy

Dokumenty 81 až 90 z 2057

27. 9. 2023

Vláda schválila státní rozpočet na rok 2024, rozhodla o nákupu nadzvukových letounů F-35 a učinila další krok k posílení energetické bezpečnosti

Plánovaný schodek českých veřejných rozpočtů v roce 2024 bude 2,2 % v poměru vůči HDP. Po několika letech se tak Česko opět dostane pod 3 %. Vláda Petra Fialy na jednání ve středu 27. září 2023 také schválila nákup 24 nadzvukových letounů 5. generace F-35 pro Armádu ČR a pověřila státní společnost ČEPS koupí firmy NET4GAS Holdings, která provozuje rozsáhlý systém plynovodů.

celý text zprávy

27. 9. 2023

Vláda schválila návrh státního rozpočtu na rok 2024. Součástí tohoto rozpočtu jsou v 17 kapitolách i výdaje na vědu a výzkum

Po několikaměsíčním jednání se ministryni Heleně Langšádlové podařilo prosadit navýšení rozpočtu na vědu a výzkum oproti prvotnímu návrhu Ministerstva financí z května 2023, který byl ve výši 35,78 mld. Kč, o 4,4 mld. Kč na částku 40,19 mld. Kč.

celý text zprávy

27. 9. 2023

Premiér Fiala otevřel novou budovu Fakulty životního prostředí ČZU

Předseda vlády ČR Petr Fiala se ve středu 27. září, spolu s ministrem zemědělství Markem Výborným a ministrem životního prostředí Petrem Hladíkem, zúčastnil slavnostního otevření nové budovy Pavilonu environmentálních studií Fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze. V úvodním projevu premiér popřál studentům i zaměstnancům mnoho úspěchů při výzkumu adaptace na dnešní environmentální výzvy a zdůraznil, že je důležité pro ČR, aby měla více vysokých škol a univerzit, které dokážou obstát v mezinárodním prostředí.

celý text zprávy

27. 9. 2023

Také letos zpřístupní Úřad vlády veřejnosti své běžně nepřístupné budovy

Oblíbené dny otevřených dveří historických objektů spravovaných Úřadem vlády budou pokračovat o vybraných víkendech a státních svátcích i v roce 2023. Druhým rokem se veřejnosti o víkendech otevře také zahrada Strakovy akademie.

celý text zprávy

26. 9. 2023

Premiér Fiala: NSA bude příští rok hospodařit s rozpočtem 6,9 miliardy Kč

Národní sportovní agentura bude v roce 2024 hospodařit se slibovaným rozpočtem 6,9 mld. Kč. Předseda vlády České republiky Petr Fiala to uvedl v úterý 26. září 2023 během návštěvy Národní sportovní agentury (NSA).

celý text zprávy

26. 9. 2023

Premiér Petr Fiala vystoupil na mezinárodním semináři Greening SAIs u příležitosti 30. výročí Nejvyššího kontrolního úřadu

Předseda vlády Petr Fiala vystoupil v úterý 26. září 2023 se svým projevem na mezinárodním semináři Greening SAIs, který se konal u příležitosti oslav 30. výročí Nejvyššího kontrolního úřadu. Zároveň zde bylo představeno jeho nové sídlo.

celý text zprávy

26. 9. 2023

Předsedkyně Evropské komise po setkání s premiérem Fialou oznámila schválení aktualizovaného Národního plánu obnovy

Evropská komise schválila aktualizovanou verzi českého Národního plánu obnovy. Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová to oznámila po setkání s českým předsedou vlády Petrem Fialou v úterý 26. září 2023 ve Strakově akademii. Na pracovním jednání řešil premiér s šéfkou Evropské komise také notifikaci dostavby jaderné elektrárny Dukovany, situaci kolem migrace, ale také podporu Čechů v institucích EU či návrh nové emisní normy EURO 7.

celý text zprávy

25. 9. 2023

Tripartita jednala o návrhu státního rozpočtu na příští rok i o výši minimální mzdy

Rada hospodářské a sociální dohody ČR jednala v pondělí 25. září 2023 ve Strakově akademii. Její členové se zabývali návrhem státního rozpočtu na rok 2024 nebo výší minimální mzdy v příštím roce. Na programu jednání byl ale také například návrh zákona o vstupu a pobytu cizinců na území České republiky.

celý text zprávy

25. 9. 2023

Premiér Fiala: Nová data ČSÚ ukázala skutečná čísla o tom, kolik Češi platí za energie

Předseda vlády ČR Petr Fiala vystoupil v pondělí 25. září na tiskové konferenci Českého statistického úřadu (ČSÚ), kde ocenil zavedení nové přesnější metodiky výpočtu cen energií. Nová data ČSÚ uživatelům poskytují nejen statistiku nabídkových cen energií, ale i průměrné ceny skutečně placené domácnostmi. Data tak více odpovídají realitě.

celý text zprávy

22. 9. 2023

28. září 2023: V Den české státnosti se návštěvníkům otevře Strakova akademie, její zahradu ozvláštní historické vládní automobily

Strakova akademie není po většinu roku přístupná veřejnosti. Prozkoumat její nejrůznější zákoutí je tak velmi vzácnou příležitostí. A právě takovou možnost budou mít návštěvníci ve čtvrtek 28. září 2023, kdy se uskuteční první letošní den otevřených dveří v sídle vlády. Ve stejný den dojde také k zahájení výstavy historických automobilů na zahradě Strakovy akademie, jimiž v minulosti jezdili ústavní činitelé.

celý text zprávy

Dokumenty 81 až 90 z 2057