Úřad vlády nově přechází na doménu vlada.gov.cz. Více informací

Tiskové zprávy

Dokumenty 61 až 70 z 2052

19. 10. 2023

Bezpečnostní rada státu se zabývala situací na Blízkém východě po teroristickém útoku na Izrael, v Česku bezprostřední nebezpečí nehrozí

Bezpečnostní rada státu se na mimořádném zasedání ve čtvrtek 19. října 2023 zabývala možnými dopady situace na Blízkém východě po teroristickém útoku na Izrael na zajištění bezpečnosti v Česku a také aktuálním stavem nelegální migrace v bezprostředním okolí ČR i na vnější hranici Evropské unie.

celý text zprávy

18. 10. 2023

Vláda schválila nový energetický a klimatický plán, pokračovat bude také reforma sociálních služeb

Česká republika naplní závazek snížení emisí skleníkových plynů, jak požaduje balíček Fit for 55, podmínkou ale je zajištění dostatečného množství dostupné energie pro firmy i občany. Aktualizaci Vnitrostátního plánu České republiky v oblasti energetiky a klimatu, která reaguje na postupující klimatickou krizi i na vývoj situace v energetice po ruském vpádu na Ukrajinu, schválila vláda Petr Fialy na jednání ve středu 18. října 2023.

celý text zprávy

17. 10. 2023

Vedoucí Úřadu vlády se setkala se zástupci Nadačního fondu Emil

Vedoucí Úřadu vlády Jana Kotalíková se v úterý 17. října ve Strakově akademii setkala se zástupci Nadačního fondu Emil. Setkání se účastnil rovněž předseda Národní sportovní agentury Ondřej Šebek.

celý text zprávy

16. 10. 2023

Premiér Fiala jednal s moldavskou prezidentkou Maiou Sanduovou

Předseda vlády ČR Petr Fiala se v pondělí 16. října setkal ve Strakově akademii s prezidentkou Moldavské republiky Maiou Sanduovou. Hlavními tématy jednání byly perspektiva členství Moldavska v Evropské unii, obranně-průmyslová spolupráce a možnosti spolupráce v oblasti energetiky.

celý text zprávy

11. 10. 2023

Vláda se zabývala zajištěním bezpečného návratu Čechů z Izraele a schválila strategii rodinné politiky do roku 2030

Stát by měl v dalších letech zajistit příznivé a stabilní sociální a ekonomické prostředí pro rodiny, které jsou zdrojem klíčového lidského kapitálu naší společnosti. Je to jeden z cílů nové strategie rodinné politiky do roku 2030, kterou schválila vláda Petra Fialy na jednání ve středu 11. října 2023. Kabinet schválil také návrh novely zákona o ochraně zemědělského půdního fondu posilující ochranu kvalitní zemědělské půdy, zřízení nového digitálního registru udělených plných mocí a prodloužení dočasné ochrany hranic se Slovenskem o dalších deset dnů.

celý text zprávy

10. 10. 2023

Premiér Fiala vystoupil na sněmu Svazu průmyslu a dopravy

Předseda vlády ČR Petr Fiala se v úterý 10. října zúčastnil v Brně 64. Mezinárodního strojírenského veletrhu. Vystoupil rovněž s projevem před zástupci tuzemských firem na sněmu Svazu průmyslu a dopravy ČR, kde se zaměřil na plány vlády v rozvoji dopravní infrastruktury, posílení energetické bezpečnosti, otevření pracovního trhu, ceny energií či zlepšení fungování země. Zúčastnil se také diskuse se zástupci podnikatelské sféry a navštívil stánky veletrhu.

celý text zprávy

10. 10. 2023

Premiér Fiala jednal se svým uzbeckým protějškem Abdullou Aripovem o posilování hospodářské spolupráce

Předseda vlády ČR Petr Fiala přijal v úterý 10. října 2023 ve Strakově akademii premiéra Republiky Uzbekistán pana Abdullu Aripova. Hlavními tématy jednání byly posilování bilaterálních vztahů a spolupráce zejména v hospodářství, leteckém průmyslu a těžařství. Premiéři následně přijali společné prohlášení o posílené spolupráci mezi oběma zeměmi.

celý text zprávy

7. 10. 2023

Plánované jednání vlády Izraele s vládou ČR se neuskuteční

Mezivládní jednání mezi českou a izraelskou vládou, které se mělo odehrát v pondělí 9. října v Praze, se kvůli teroristickým útokům proti Izraeli a následnému vyhlášení vyjímečného stavu neuskuteční.

celý text zprávy

6. 10. 2023

Lídři EU jednali v Granadě o prioritách pro další roky a rozšíření unie

Předseda vlády ČR Petr Fiala se v pátek 6. října zúčastnil ve španělské Granadě neformálního jednání Evropské rady. Lídři členských států jednali o klíčových prioritách pro další roky, které jsou nezbytné pro silnou, dynamickou a konkurenceschopnou Evropu. Tématem jednání byla také migrace, strategická soběstačnost EU a rozšíření Evropské unie.

celý text zprávy

Dokumenty 61 až 70 z 2052