Úřad vlády nově přechází na doménu vlada.gov.cz. Více informací

Tiskové zprávy

Dokumenty 51 až 60 z 2021

26. 9. 2023

Předsedkyně Evropské komise po setkání s premiérem Fialou oznámila schválení aktualizovaného Národního plánu obnovy

Evropská komise schválila aktualizovanou verzi českého Národního plánu obnovy. Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová to oznámila po setkání s českým předsedou vlády Petrem Fialou v úterý 26. září 2023 ve Strakově akademii. Na pracovním jednání řešil premiér s šéfkou Evropské komise také notifikaci dostavby jaderné elektrárny Dukovany, situaci kolem migrace, ale také podporu Čechů v institucích EU či návrh nové emisní normy EURO 7.

celý text zprávy

25. 9. 2023

Tripartita jednala o návrhu státního rozpočtu na příští rok i o výši minimální mzdy

Rada hospodářské a sociální dohody ČR jednala v pondělí 25. září 2023 ve Strakově akademii. Její členové se zabývali návrhem státního rozpočtu na rok 2024 nebo výší minimální mzdy v příštím roce. Na programu jednání byl ale také například návrh zákona o vstupu a pobytu cizinců na území České republiky.

celý text zprávy

25. 9. 2023

Premiér Fiala: Nová data ČSÚ ukázala skutečná čísla o tom, kolik Češi platí za energie

Předseda vlády ČR Petr Fiala vystoupil v pondělí 25. září na tiskové konferenci Českého statistického úřadu (ČSÚ), kde ocenil zavedení nové přesnější metodiky výpočtu cen energií. Nová data ČSÚ uživatelům poskytují nejen statistiku nabídkových cen energií, ale i průměrné ceny skutečně placené domácnostmi. Data tak více odpovídají realitě.

celý text zprávy

22. 9. 2023

28. září 2023: V Den české státnosti se návštěvníkům otevře Strakova akademie, její zahradu ozvláštní historické vládní automobily

Strakova akademie není po většinu roku přístupná veřejnosti. Prozkoumat její nejrůznější zákoutí je tak velmi vzácnou příležitostí. A právě takovou možnost budou mít návštěvníci ve čtvrtek 28. září 2023, kdy se uskuteční první letošní den otevřených dveří v sídle vlády. Ve stejný den dojde také k zahájení výstavy historických automobilů na zahradě Strakovy akademie, jimiž v minulosti jezdili ústavní činitelé.

celý text zprávy

21. 9. 2023

Vládní výbor pro strategické investice se zabýval aktualizací Státní energetické koncepce

Zástupci vlády, profesních organizací a samospráv diskutovali ve čtvrtek 21. září 2023 na druhém zasedání Vládního výboru pro strategické investice zejména o energetice. Členové výboru jednali hlavně o postupu přípravy aktualizace Státní energetické koncepce a problematice malých modulárních reaktorů.

celý text zprávy

21. 9. 2023

Bezpečnostní rada státu projednala novou Obrannou strategii České republiky

Ve středu 21. září 2023 se ve Strakově akademii uskutečnilo další zasedání Bezpečnostní rady státu. Její členové se zabývali především aktuálními problémy, ale projednali i několik koncepčních materiálů.

celý text zprávy

21. 9. 2023

Premiér Fiala vystoupil na konferenci Zdravotnictví 2024

Předseda vlády Petr Fiala vystoupil ve čtvrtek 21. září 2023 se svým projevem na konferenci Zdravotnictví 2024. Pořadatelem konference je Unie zaměstnavatelských svazů ČR a jde o největší zdravotnickou odbornou konferenci v ČR. Premiér hovořil o aktuálních klíčových problémech českého zdravotnictví.

celý text zprávy

20. 9. 2023

Vláda se na výjezdním zasedání v Kadani zabývala problematikou Ústeckého a Karlovarského kraje

Už potřetí v letošním roce se vláda Petra Fialy odebrala do regionů na výjezdní zasedání. Ve středu 20. září 2023 jednala v Kadani a na programu měla témata související s Ústeckým a Karlovarským krajem, mimo jiné investice do dopravní infrastruktury, otázky bydlení a sociálního vyloučení či čerpání evropských fondů místními samosprávami. Členové vlády jednali také se zástupci obou krajů a okolních obcí. Jedním z důležitých témat bylo plánované zahájení těžby a zpracování lithia.

celý text zprávy

20. 9. 2023

Premiér Fiala v Ústeckém kraji: Lithium je obrovská šance pro region a celé Česko

Lepší dopravní infrastruktura a transformace uhelného regionu. Premiér Petr Fiala ve středu 20. září 2023 navštívil před třetím výjezdním zasedáním vlády tohoto roku Ústecký kraj. Společně s ministrem dopravy Martinem Kupkou zprovoznil obchvat Loun na dálnici D7. S ministrem průmyslu a obchodu Jozefem Síkelou a ministrem životního prostředí Petrem Hladíkem pak premiér diskutoval na pracovním jednání se starosty obcí v okolí plánovaného lithiového parku.

celý text zprávy

Dokumenty 51 až 60 z 2021