Úřad vlády nově přechází na doménu vlada.gov.cz. Více informací

Tiskové zprávy

Dokumenty 31 až 40 z 2052

4. 12. 2023

Premiér Fiala jednal s rakouským kancléřem Nehammerem o řešení nelegální migrace, dopravě a spolupráci v energetice

Premiér Petr Fiala se v pondělí 4. prosince setkal ve Vídni s rakouským spolkovým kancléřem Karlem Nehammerem, se kterým jednal o aktuální migrační situaci v Evropě, rozšiřování EU, válce na Ukrajině a spolupráci v oblasti dopravy a energetiky. Českého předsedu vlády přijal také rakouský prezident Alexander Van der Bellen a diskutoval s představiteli rakouské hospodářské sféry.

celý text zprávy

1. 12. 2023

Karel Schwarzenberg bude mít pohřeb se státními poctami, schválila vláda

Bývalý ministr zahraničních věcí české vlády a jedna z nejvýraznějších postav polistopadové české politiky Karel Schwarzenberg bude mít pohřeb se státními poctami. Rozhodla o tom vláda Petra Fialy hlasováním per rollam v pátek 1. prosince 2023.

celý text zprávy

1. 12. 2023

Informace k dotazům ohledně Mezinárodní dohody o prevenci pandemií a připravenosti na ně a změně Mezinárodních zdravotnických předpisů

Vzhledem k tomu, že je Úřadu vlády doručováno značné množství dotazů k Mezinárodní dohodě o prevenci pandemií a připravenosti na ně (tzv. Pandemické úmluvě) a změně Mezinárodních zdravotnických předpisů, rádi bychom uvedli informace, které jsou v současné době k dispozici a vyvrátili s nimi spojené dezinformace.

celý text zprávy

29. 11. 2023

Vláda podpořila čtyři investiční projekty s vysokou přidanou hodnotou, schválila také navýšení poplatků za těžbu nerostů

České exportéry, ale i malé a střední podniky a především projekty klíčové pro ekonomický rozvoj Česka bude moci podporovat kapitálově posílená Národní rozvojová banka s novými kompetencemi. Vláda Petra Fialy na jednání ve středu 29. listopadu 2023 schválila její posílení o Českou exportní banku, která se nově stane její stoprocentní dceřinou společností. Kabinet projednal také osm žádostí firem o poskytnutí investiční pobídky a čtyřem žádostem u technologicky vyspělých projektů vyhověl a rozhodl také o navýšení poplatků státu za těžbu některých nerostů.

celý text zprávy

29. 11. 2023

V sobotu skončil Týden pro Digitální Česko. Zúčastnily se ho tisíce lidí a desítky partnerských organizací

V sobotu večer skončil letošní ročník Týdne pro Digitální Česko. Týden se těšil velkému zájmu veřejnosti i partnerských organizací, a to od svého zahájení za účasti prezidenta Pavla a místopředsedkyně EK Jourové až po poslední konference na Moravě i v Česku. Tisíce lidí se fyzicky či online zapojily do vzdělávacích a osvětových akcí.

celý text zprávy

28. 11. 2023

Premiéři ČR a Etiopie jednali v Praze o posílení ekonomické a obranné spolupráce a rozvojové pomoci

Premiér Petr Fiala se v úterý 28. listopadu setkal v Praze se svým etiopským protějškem Abiy Ahmedem. Lídři navázali na společné úspěšné jednání v Addis Abebě na začátku listopadu, během pracovní cesty českého předsedy vlády po subsaharské Africe. Hlavními tématy jednání bylo především posílení hospodářské spolupráce, zejména v oblastech vodního hospodářství, zdravotnictví či těžebního průmyslu, dále obranná spolupráce a rozvoj projektů rozvojové pomoci. Premiéři se dohodli na vzniku česko-etiopské smíšené komise pro hospodářskou spolupráci.

celý text zprávy

28. 11. 2023

Úřad vlády se zapojil do sbírky oblečení pro Oděvní banku u příležitosti Giving Tuesday

Historicky podruhé se letos Úřad vlády zapojil do Světového týdne štědrosti a dobrých skutků Giving Tuesday. V jeho rámci uspořádal zaměstnaneckou sbírku oblečení určenou pro Oděvní banku.

celý text zprávy

28. 11. 2023

Úřad vlády stejně jako další státní úřady a instituce zahájil přechod na jednotnou doménu gov.cz

Zajištění maximální míry kybernetické bezpečnosti, ale také významné úspory, vyšší uživatelská přívětivost a důvěryhodnost jsou důvodem, proč Úřad vlády a další státní úřady a instituce postupně přejdou na jednotnou státní doménu gov.cz.

celý text zprávy

24. 11. 2023

Premiér Fiala ocenil handicapované sportovce

Sportovci a sportovkyně, kteří dosáhli mimořádných úspěchů v paralympijských a deaflympijských sportech, převzali v pátek 24. listopadu ve Strakově akademii ocenění z rukou premiéra Petra Fialy a zmocněnkyně pro lidská práva Kláry Šimáčkové Laurenčíkové. Za vynikající reprezentaci České republiky jim poděkoval i státní tajemník na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy Ondřej Andrys a předseda Národní sportovní agentury Ondřej Šebek.

celý text zprávy

24. 11. 2023

Premiér Petr Fiala jednal s předsedou vlády Slovenska Robertem Ficem

V pátek 24. listopadu 2023 přivítal český premiér Petr Fiala ve Strakově akademii slovenského premiéra Roberta Fica. Jako tradičně směřovala první zahraniční cesta nově zvoleného slovenského premiéra do České republiky. Předsedové vlád spolu jednali zejména o pokračování bilaterálních vztahů a o možnostech další spolupráce obou zemí.

celý text zprávy

Dokumenty 31 až 40 z 2052