Úřad vlády nově přechází na doménu vlada.gov.cz. Více informací

Tiskové zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 2057

28. 2. 2024

Vláda schválila uzavření memoranda, které pomůže Třineckým železárnám přejít na udržitelný způsob výroby

Vláda České republiky, skupina Třinecké železárny – Moravia Steel a Moravskoslezský kraj podepíší memorandum, které firmě Třinecké železárny pomůže realizovat projekt GreenWerk, jehož prostřednictvím chce do roku 2030 snížit emise z výroby o 55 procent. Text memoranda o porozumění schválil kabinet Petra Fialy na zasedání ve středu 28. února 2024.

celý text zprávy

27. 2. 2024

Premiéři zemí V4 se shodli na tom, že ruská agrese na Ukrajině je hrubým porušením mezinárodního práva

Premiér Petr Fiala přivítal v rámci českého předsednictví v úterý 27. února 2024 v Lichtenštejnském paláci v Praze lídry zemí V4. Společně s Donaldem Tuskem, Viktorem Orbánem a Robertem Ficem řešili aktuální témata, zejména situaci na Ukrajině, ale i bezpečnost a nelegální migraci.

celý text zprávy

27. 2. 2024

Premiéři ČR a Polska jednali v Praze o posílení obranné spolupráce, energetice i situaci na Ukrajině

Premiér Petr Fiala se v úterý 27. února 2024 setkal v Praze se svým polským protějškem Donaldem Tuskem. Hlavními tématy jednání byly možnosti spolupráce v oblasti obrany, migrace, energetická bezpečnost a další vývoj Evropské unie. Obě země se zcela shodují v pohledu na ruskou agresi a situaci na Ukrajině. ČR a Polsko budou také pokračovat v mezivládních setkáních, další se uskuteční ve druhé polovině letošního roku.

celý text zprávy

27. 2. 2024

Premiér Fiala: Česká iniciativa na zajištění munice pro Ukrajinu má podporu mnoha zemí

Předseda vlády Petr Fiala se v pondělí 26. února zúčastnil v Elysejském paláci v Paříži summitu k podpoře Ukrajiny, který svolal francouzský prezident Emmanuel Macron. Lídři se shodli na potřebě posílení dodávek munice na Ukrajinu, navýšení výrobních kapacit zbrojovek či na posílení kybernetické bezpečnosti.

celý text zprávy

26. 2. 2024

Tripartita jednala o návrzích důchodové reformy nebo o aktuální situaci ve zdravotnictví

V pondělí 26. února 2024 se ve Strakově akademii uskutečnilo první zasedání Rady hospodářské a sociální dohody ČR v roce 2024. Zástupci tripartity se zabývali mimo jiné pracemi na důchodové reformě, situací ve zdravotnictví či informací o situaci v Liberty Ostrava.

celý text zprávy

22. 2. 2024

Premiér Fiala: Musíme více omezit byrokracii a regulaci, která trápí české zemědělce

Předseda vlády Petr Fiala navštívil ve čtvrtek 22. února 2024 rodinou farmu Hole nedaleko Velkých Přílep ve Středočeském kraji. S majiteli farmy diskutoval o vysoké byrokratické zátěži, plánech na digitalizaci odvětví, množství kontrol ze strany státu a dalších problémech, které farmáře nejvíce trápí.

celý text zprávy

21. 2. 2024

Německo nabídlo české armádě dalších 15 tanků Leopard 2A4, přijetí daru projednala vláda

Armáda České republiky může získat od Spolkové republiky Německo darem dalších patnáct tanků Leopard 2A4. Přijetí daru projednala vláda Petra Fialy na schůzi ve středu 21. února 2024. Zabývala se také návrhem věcného záměru zákona o řízení a kontrole veřejných financí, odsouhlasila novou Národní strategii veřejného zadávání ČR pro období let 2024 až 2028 a zabývala se i návrhy na další pomoc českým zemědělcům.

celý text zprávy

14. 2. 2024

Premiér Petr Fiala přijal předsedkyni Evropského parlamentu Robertu Metsolaovou

Předseda vlády ČR Petr Fiala přijal ve středu 14. února 2024 ve Strakově akademii předsedkyni Evropského parlamentu Robertu Metsolaovou. Tématy jednání byly strategické priority na dalších pět let, budoucnost Evropské unie, ale také aktuální situace v zemědělském sektoru či podpora českých občanů v evropských institucích.

celý text zprávy

14. 2. 2024

Vláda se zabývala vyhodnocením plnění maastrichtských konvergenčních kritérií a rozhodla o zařazení HHC na seznam návykových látek

Vláda Petra Fialy na jednání 14. února 2024 schválila novelu zákona, která má zavést tzv. Registr zastupování, zabývala se vyhodnocením plnění maastrichtských konvergenčních kritérií a stupně ekonomické sladěnosti České republiky s eurozónou, rozhodla o zařazení HHC, HHC-O a THCP na seznam návykových látek a schválila nařízení vlády stanovující výši sazeb mýtného od 1. března 2024.

celý text zprávy

8. 2. 2024

Záchrana výjimečné historické památky, části bývalého Klárova ústavu slepců, začíná!

Úřad vlády a Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) učinily důležitý krok v záchraně nové budovy bývalého Klárova ústavu slepců čp. 627, významné kulturní památky nacházející se v historickém centru Prahy na nábřeží Edvarda Beneše naproti Strakově akademii. Je vypsána zakázka na generálního projektanta rekonstrukce objektu.

celý text zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 2057